Jeden promeškaný telefonát a Vojta Dyk by přišel o koncerty v Lucerně! Štěstí, že zavolal zpět!
Zdroj: herminapress

Jeden promeškaný telefonát a Vojta Dyk by přišel o koncerty v Lucerně! Štěstí, že zavolal zpět!

Vytvořeno dne 04.12.2023

Nápad připravit vánoční koncerty všestrannému zpěvákovi Vojtěchovi Dykovi napadl producenta Tomáše Ságla na horách, kdy uslyšel Vojtův Šumavský otčenáš. Dykovo duševní propojení v ryze komerčním pořadu Český slavík producenta oslovilo a série tří koncertů „Dyk sou Vánoce“ v Lucerně je na světe.

„Před nějakým časem jsem si řekl, že nechci přijít o písně, které jsem někdy nazpíval a nemohu je hrát, protože se nehodí do repertoáru mé kapely D.Y.K. Chtěl jsem udělat nějaké vánoční koncerty, a do toho jsem měl zmeškaný hovor. Zavolal jsem zpět a to jsem ještě nevěděl, že je to Tomáš Ságl. Chystal jsem se na La Fabriku, jak jsem zvyklý, ale on mě poslal rovnou do Lucerny a navíc třikrát,“ uvedl Vojtěch Dyk.

Zpěvák také slíbil, že koncerty budou jiné, než na které jsou fanoušci zvyklí. „Po dlouhé době tam budu mít i tajného hosta, což bude moje žena Táňa. Bude tam i moje poezie, kterou si tak píšu do šuplíku. Poprvé je zveřejním,“ uvedl Vojtěch Dyk.

Chybět nebudou písně Leonarda Bernsteina, dua Hapka-Horáček či oblíbená Pie Jesu Andrew Lloyd Webera. Vojtěcha Dyka v Lucerně doprovodí dirigent Jan Kučera, Epoque Quartet, sbor Pueri Gaudentes a Vánoční band.

Tři vánoční Lucerny „Dyk sou vánoce“ se uskuteční 20., 21. a 22. prosince.