Jednu z Thálií za celoživotní mistrovství dostane Josef Abrhám
Zdroj: herminapress

Jednu z Thálií za celoživotní mistrovství dostane Josef Abrhám

Vytvořeno dne 02.11.2020

Ceny Thálie vyhlašuje a pořádá od roku 1994 Herecká asociace (dále HA), nezávislá profesní odborová organizace výkonných umělců s působením na území České republiky. Letos se budou Ceny Thálie udělovat po sedmadvacáté, a to v sobotu 14. listopadu od 20 hodin, v přímém on-line přenosu na web. V průběhu přenosu bude vyhlášeno 18 laureátů.

Oproti minulým ročníkům bylo s předstihem oznámeno, kdo si odnese Thálii za Celoživotní mistrovství. V oboru činohra to je Josef Abrhám a Hana Bauerová z Jihočeského divadla. Další ocenění za celoživotní mistrovství si odnese v oboru muzikál Hana Talpová a v oboru opera Jan Malík.

Mezi nominovanými na Cenu Thálie je například herečka Jitka Hlaváčová či herec Jakub Albrecht, operní pěvkyně Jana Šrejma Kačírková, tenorista Richard Samek, v oboru muzikál Erika Stárková či Michaela Štiková Gemrotová, Tomáš Savka či Pavel Režný a další. Kompletní seznam nominantů si můžete přečíst na webových stránkách Ceny Thálie.

Karanténní opatření se projevila i v organizaci udílení Cen Thálií. Harmonogram Cen Thálie 2020:

2.11. Ve 12 hodin vyhlášení nominací a celoživotních cen na webových stránkách Cen Thálie.

9. – 13. 11. Osobně budeme předávat Ceny Thálie celoživotníma mimořádným laureátům.

10.11. Za účasti státní notářky otevírání speciálních obálek s hlasy, sčítání hlasů a potvrzení vítězů v jednotlivých kategoriích.

14.11. Od 20.00 hodin komorní předání Cen Thálie v on-line prostoru prostřednictví streamu.

15.11. Od 17 hodin odvysílá ČRo Dvojka v přímém přenosu pořad Ohlasy Cen Thálie.

6. – 13. 12. ČT ART vždy cca od 20:10 odvysílá osm malých dokumentů o oceněných Cenou Thálie.

Výroční Ceny Thálie se tradičně udělují ve 4 kategoriích - činohře, v opeře, v oboru baletu, tance a pohybové divadla a v oboru muzikálu, operety a jiných hudebně dramatických žánrů. V loňském roce přibyly ještě dvě kategorie: mimořádné jevištní výkony v oboru alternativního divadla a mimořádné jevištní výkony v oboru loutkového divadla. V každé z těchto nových kategorií však bude každoročně udělována pouze jedna cena.

Pro divadelní sezonu 2019/2020 bylo určeno hodnocené období v rozmezí od 1. června 2019 do 30. června 2020.