Jiří Štěpnička odchází se Sestřiček. Před covidem se odstěhoval na chalupu...
Zdroj: TV Prima

Jiří Štěpnička odchází se Sestřiček. Před covidem se odstěhoval na chalupu...

Vytvořeno dne 23.11.2020

Nejenom životní scénáře, ale i ty seriálové přepisuje korona. Diváci seriálu Sestřičky tak dnes uvidí díl, který měl původně vypadat jinak! Pozitivní testy herců a karanténní opatření donutily scenáristy ze dne na den přepisovat to, co bylo jasně dané. Zachovat napětí a logickou návaznost však dokázali i v situaci, kdy z příběhu vinou covidu-19 vypadla postava, na níž měl dnešní díl stát a padat…

Video soubor

Právě dnes se měl v seriálu Sestřičky lámat chleba nad osudem jedné z ústředních postav, covid-19 ale divákům přichystá jinou podívanou. Měla to být velkolepá oslava narozenin někdejšího primáře Bojana, během které dojde k usmíření dvou znepřátelených rodin, Bojanů a Kinských, a také k odhalení velkého rodinného tajemství Kinských. Bojanova narozeninová oslava měla být tím místem, kde se sestřička Katka konečně dozví pravdu o své adopci. Bojanův představitel Jiří Štěpnička se ale ze strachu z onemocnění rozhodl izolovat. A protože nebezpečí nákazy v kolektivu nepolevuje, z projektu s ohledem na své zdraví vystoupil.

„Seriál Modrý kód a později Sestřičky jsem točil rád a rád na něj budu vzpomínat. K rozhodnutí opustit jej jsem dospěl před dvěma měsíci ve chvíli, kdy docházelo k mnohým změnám v natáčení vlivem šíření koronaviru, který postihl nemálo mých kolegů. A já jsem prostě dostal strach. Opravdu jsem se bál, že se nakazím, a protože tahle nemoc je nevyzpytatelná, nechtěl jsem tomu jít naproti. Odstěhoval jsem se z Prahy na chalupu a opravdu se mi podařilo se tomuto onemocnění vyhnout. Věřím, že mé důvody jsou pochopitelné,“ vysvětlil Jiří Štěpnička.

Postava Jiřího Bojana v podání Jiřího Štěpničky ale není jedinou, která scenáristům připravila bezesnou noc.

Postava Jiřího Bojana v podání Jiřího Štěpničky ale není jedinou, která scenáristům připravila bezesnou noc. V témže období si odbývalo karanténu hned několik hercových kolegů. Škrtalo se tedy, přepisovalo a upravovalo s jediným cílem: Aby divák nepoznal, že takřka nic není tak, jak mělo být. Kdy a jak se tedy Katka dozví to, co divák už dávno ví – že je adoptovaná? Jak dojde k usmíření znepřátelených rodin Kinských a Bojanových? A jaký bude další osud primáře Bojana?

Sledujte Sestřičky každé pondělí a ve středu ve 20.15 na Primě!