Jiří Suchý si zahrál v klipu oblíbených Wohnoutů. Písnička je dárek k Mistrovým devadesátinám
Zdroj: Se svolením kapely Wohnout

Jiří Suchý si zahrál v klipu oblíbených Wohnoutů. Písnička je dárek k Mistrovým devadesátinám

Vytvořeno dne 06.10.2021

Kapela Wohnout vydala v srpnu nové album, které řádně pokřtila na pražském koncertě na Štvanici. Nyní vyhlásila termíny podzimní štace k této desce a přidává nový videoklip, který natočila v divadle Semafor a kde si zahrál Jiří Suchý, který shodou okolností v den dokončení videoklipu oslavil své devadesáté narozeniny. 

„Postesk jsem napsal pro pana Jiřího Suchého už dříve, v době naší společné výstavy grafik. Písnička je lehce šansonová, vyprávěcí, a tak nějak psaná k divadlu, tím tedy hodně vzdálená od naší Wohnoutí tvorby. Přesto si nějakou náhodou na desce našla místo,“ uvádí vznik písně Honza Homola.

Netradiční styl a píseň vyžadovala maskérské práce, aby Honza zestárl v klipu o alespoň třicet let. Režie, kamery i scénáře se ujal opět Michal Skořepa, pro kterého to bylo již šesté natáčení videoklipu s "Wohnoutama". „Za tu dobu, co spolupracujeme, se mi zdá, že Honza dost zestárnul. I pan Suchý proti němu vypadá jak mladík. Tak jsem mu vymyslel klip s hezkými děvčaty, aby trochu pookřál,“ vtipkuje Skořepa.

Klip se natáčel v divadle Semafor.  „Za obrovskou čest považujeme to, že nám v něm pan Suchý zahrál osobně, a dokonce nám půjčil svou domovskou scénu. Musím říci, že i ve svém úctyhodném věku na place sršel energií a humorem,“ dodává Honza.

Wohnouti si po letní sezóně dávají od hraní momentálně měsíc pauzu. Po ní zahájí v listopadu první část turné k ještě čerstvému albu HUH!.