Josef Dvořák nesplnil přání své maminky. Místo horníka se stal hercem
Zdroj: herminapress

Josef Dvořák nesplnil přání své maminky. Místo horníka se stal hercem

Vytvořeno dne 08.08.2022

Herec Josef Dvořák (80) prozradil, čemu dal přednost před setkáním s Werichem. A proč jeho maminka z něj nechtěla mít herce? 

Video soubor

Zdroj: TV Prima

„S Werichem jsem se minul. Jednou mě pozval Jiří Suchý večer domů, že tam bude Werich. Obdivoval jsem ho, jenomže já měl ten den rande. To bylo dilema! Werich prohrál. To nešlo, to byla krasavice. Ale moc dlouho to nevydrželo,“ vzpomíná na promarněnou šanci setkat se se svým hereckým vzorem Dvořák.

Přitom herectví si musel doma prosadit, maminka s ním totiž měla úplně jiné plány. „Maminka ze mne chtěla mít horníka. Že budeme mít deputátní uhlí. Tenkrát byly nábory do hornictví a ona mě tam pořád popostrkovala. Říkala, že by to nebylo špatný, sjedu do díry, vyjedu a budeme mít plný sklep. Byla nadšená. Moje maminka byla skvělá. Byla z venkova a neměla velké zkušenosti se světem,“ vzpomíná Josef Dvořák, který sice toužil být hercem, ale nikoli divadelním. „Mně se do divadla nechtělo, mě bavilo blbnout, hrát na kytaru, lákat dívky. Sice neúspěšně, ale lákat,“ přiznává oblíbený herec po letech v pořadu Pohádkových 7 pádů Honzy Dědka.