Miloš Kopecký by slavil 100. Legendárního herce si připomeňte na unikátním 2CD
Zdroj: Supraphon/Václav Chochola

Miloš Kopecký by slavil 100. Legendárního herce si připomeňte na unikátním 2CD

Vytvořeno dne 05.08.2022

V pondělí 22. srpna 2022 si připomeneme 100. výročí narození legendárního herce Miloše Kopeckého, který se nezapomenutelně vepsal do vzpomínek českého i slovenského divadelního, filmového a televizního publika, stejně jako posluchačů rozhlasových a gramofonových nahrávek.

 A právě posluchačům ke „stovce“ Miloše Kopeckého Supraphon přichystal speciální dárek v podobě 2CD-mp3 s kompletem nahrávek z archivu Supraphonu, České televize, Českého rozhlasu, Opusu a také soukromých sbírek. Dvojalbum vychází pod názvem „Miloš Kopecký – Známá i neznámá tvář.“ V bezmála dvaceti hodinách je možné si poslechnout skoro vše, co Miloš Kopecký v průběhu své herecké dráhy namluvil a nazpíval sám či se svými spoluhráči. Úvodem obou CD nás provází řada písní zpívaných Milošem Kopeckým, jimž vévodí nesmrtelný Mackie Messer. V nahrávkách je Kopecký nejen znamenitým hercem mnoha rolí ze světového i českého repertoáru, ale i jako nesmírně vtipný autor svých osobitých povídek a glos.

Ve výpravném bookletu 2CD-mp3 „Miloš Kopecký – Známá i neznámá tvář“ je otištěn fragment z vlastního životopisu Kopeckého, ze kterého vysvítá, jak neobyčejně hluboký a inteligentní člověk to byl. Vložená brožurka je také doprovázena mnoha dobovými fotografiemi z archivů Václava Chocholy a Milana Wágnera.

Komplet z nahrávek Miloše Kopeckého vybral a sestavil Jakub Kamberský a obsahuje: Dekameron, Epištoly k nesmělým milencům, Byl jsem Petrem Vokem, Dva na Olympu, Umění milovati, O Nosáčovi, Špatně vyučený čaroděj, Literární a jiné poklesky, Obraťte, na druhé straně jsem já, Večer s Milošem Kopeckým, S Mikrofórem v Redutě, Zavěste, prosím, volá Semafor, Za dverami je Miloš Kopecký, Večer s Milošem Kopeckým, Svět Jaroslava Ježka, Miláček Ornifle, Lakomec, Věc Makropulos a desítky dalších výstupů a písní.

Titul vychází 26. 8. 2022 na 2CD-mp3 a v mp3 v edici, kde již vyšly velké komplety nahrávek Jana Wericha (Suma sumárum); Miroslava Horníčka (Dobře odtajněný Miroslav Horníček) a také Zdeňka Svěráka (Skoro všechno).