Kapela Mňága a Žďorp vylezla ze zkušebny. Fanoušci dostali koncert na střeše
Zdroj:

Kapela Mňága a Žďorp vylezla ze zkušebny. Fanoušci dostali koncert na střeše

Vytvořeno dne 01.05.2020

 

Legendární kapela Mňága a Žďorp je zvyklá na vyprodané kluby a sály a protože během koronavirového omezení nemůže bez fanoušků být, rozhodla se každou sobotu hrát ze zkušebny. Obrovský zájem posluchačů přivedl skupinu k nápadu uspořádat koncert na střeše.

„Koncert na střeše jsme se rozhodli uspořádat po čtyřech streamech ze zkušebny."

„Koncert na střeše jsme se rozhodli uspořádat po čtyřech streamech ze zkušebny, které jsme vysílali každou sobotu na kapelovém facebooku, abychom z té zkušebny vylezli ven, aspoň tam, kam se zrovna může,“ uvedli kluci z kapely a dodali, že chtěli ukázat lidem, že se něco dělat dá, byť i ve ztížených či absurdních podmínkách.

Kapela na to ale nebyla sama. Velice jim s tím pomohli kluci z Mall.tv ze sekce Kultura žije. Šéfem
celého projektu je Kuba Koutný, syn bývalého kytaristy z Mňágy. Je jasné, že po úspěšném koncertu bude skupina dál pokračovat ve svých sobotních streamech.  

„Dosavadní streamy vidělo necelých tři sta tisíc lidí, což je naprosto úžasná zpětná vazba."

„Dosavadní streamy vidělo necelých tři sta tisíc lidí, což je naprosto úžasná zpětná vazba. Fanoušci nám naposílali spíš tisíce než stovky vzkazů, že jsou moc rádi, že pro ně něco děláme a že si ty koncerty užívají. Je vidět, že muzika a kultura obecně lidem chybí. Nám chybí taky, hrajeme i proto, abychom se nezbláznili z nečinnosti a protože si prostě rádi spolu zahrajeme. "

A kdo chce kapele přispět dobrovolným vstupným, má možnost na www.donio.cz/mnaga.