Karel Vágner slaví 80. Jen zázrakem přežil obrovskou tragédii
Zdroj: herminapress

Karel Vágner slaví 80. Jen zázrakem přežil obrovskou tragédii

Vytvořeno dne 22.03.2022

 

Dnes slaví 80. narozeniny muzikant, hudební producent, skladatel a zpěvák Karel Vágner. Málokdo tuší, že chybělo málo a dlouholetý manažer Hany Zagorové se tohoto svěžího věku nedožil.

„Hrál jsem s různýma kapelama a pak jsem hrál s Orchestrem Karla Duby, v té době to byla strašně slavná kapela. Jezdil jsem s nimi po Evropě a 21. srpna 1968 jsme přiletěli do Ulánbátaru. Vezli nás k takovému pomníku do hor a tomu autobusu selhaly brzdy. Spadli jsme do údolí a celá ta kapela zahynula. Vrátil jsem se jen já s kytaristou, který byl na mraky. I když jsem byl rozsekaný, přežil jsem to,“ zavzpomínal Karel Vágner na obrovskou tragédii, kterou jen zázrakem přežil.

Karel Vágner také připomněl svoje začátky v Divadel Semafor, kam si ho vyžádal Jiří Šlitr. „Vrátil jsem se do republiky až 19. září a myslel jsem, že nechám muziky. Byl jsem v absolutním šoku. Večer jsem měl telefon a tam se ozvalo: Tady Šlitr, chtěl bych vám nabídnout angažmá. Myslel jsem si, že je to sranda. Říkám: Odkdy? A on, že ode dneška od večera. Tak jsem tam přišel. Inspicient mi řekl: Až Šlitr začne hrát Mám jednu tetu v Bechyni, půjdeš k base a začneš hrát. Šel jsem k base a tam byl nápis: Otoč na stranu 14. Otočil jsem a tam nebyla ani nota, ale bylo tam napsáno: Jemně si ho mni,“ zavzpomínal před Honzou Dědkem slavný hudebník, který býval také všestranným sportovcem. „Mě dřív muzika moc nebrala. Od žáků ve Kbelích jsme se dokopali do dorostenecké ligy. Hrál jsem i hokej, byl jsem gólman. Chytal jsem bez masky, blázen. Taky mám vyražené zuby a přeražený nos. Šermování jsem docela uměl. Nejvíc jsem se ale věnoval skoku o tyči. Tenkrát jsem skákal okolo čtyř metrů, ale to nebyly ještě lamináty a neskákali jsme do gumy, ale do písku,“ sáhl hluboko do minulosti dnešní oslavenec Karel Vágner.