Karlínem zněly muzikálové hity! Rozhlasový Muzikál expres slavil 30
Zdroj: herminapress

Karlínem zněly muzikálové hity! Rozhlasový Muzikál expres slavil 30

Vytvořeno dne 16.01.2022

Do třetice všeho dobrého, říkal si Michael Prostějovský, zakladatel rozhlasového pořadu Muzikál expres a ono to vyšlo. Téměř dva roky po 30. výročí zahájení vysílání tohoto rozhlasového pořadu a po dvou odložených termínech, se slavnostní koncert Muzikál expres 30 mohl uskutečnit. A v Hudebním divadle Karlín se zpívalo opravdu ve velkém stylu!

V průběhu večera zazněly muzikálové árie z nejslavnějších českých i zahraničních muzikálů jako jsou Fantom Opery, Bídníci, Kočky, Vlasy, Sunset Boulevard, Billy Elliot, Carmen, Evita, Ples upírů, Jesus Christ Superstar, West Side Story, Johanka z Arcu, Spamelot, Největší showman, Rusalka – Muzikál a Miss Saigon. Jsou to muzikály, ke kterým české texty vypracoval právě Michael Prostějovský.

Během koncertu pokřtili také 2 CD Muzikál expres 30 s výběrem úspěšných interpretů i slavných muzikálových titulů. Michael Prostějovský byl dojatý a děkoval poněkud nakřáplým hlasem: „Hlas mi odešel dvakrát za život, jednou před osmi roky a podruhé nyní, pro Muzikál expres tak významné události.“ Hodně dalších vysílacích hodin a přízně posluchačů popřáli Muzikál expresu kmotři zpěvačka Bára Basiková, ředitel Českého rozhlasu René Zavoral a ředitel Hudebního divadla Karlín Egon Kulhánek.  

Moderátory koncertu Muzikál expres 30 byli Sandra Pogodová a Lukáš Adam. Za doprovodu rozšířeného  Rozhlasového Big Band Gustava Broma s dirigentem Vladimírem Valovičem nejkrásnější muzikálové písně zazpívali  Bára Basiková, Dasha, Michaela Nosková, Soňa Jungová, Roman Tomeš, Jakub Hübner,  Tomáš Savka, Pavel Režný, Lukáš Adam, Ondřej Kapusta a Adam Seidl.