Kateřina Neumannová v rehabilitačním centru SAREMA. Ocenila moderní prostory i nové metody léčby DMO
Zdroj: Sarema

Kateřina Neumannová v rehabilitačním centru SAREMA. Ocenila moderní prostory i nové metody léčby DMO

Vytvořeno dne 06.08.2021

Po 22 letech nově povede rehabilitační kliniku SAREMA Jan Lorenc. Zakladatelka nestátního zdravotnického zařízení, které působí i v Brně, Lenka Halamová, se rozhodla předat pomyslné žezlo svému nástupci a zároveň synovi v jedné osobě. Mezi prvními gratulanty se objeví také olympionička Kateřina Neumannová, která přirovnává výkony dětí v rehabilitaci k olympijským úspěchům. 

„Během olympijských her natáčím pro Radiožurnál a Radiožurnál Sport z pražského Olympijského parku rozhovory se zajímavými sportovci i přímé přenosy z dění v Tokiu. Takže jsem opravdu těch sportovních úspěchů a emocí plná. Do toho mi přišla milá nabídka k podpoře úplně jiných sportovních výkonů, které si v ničem nezadají s těmi olympijskými. Jsou to výkony dětí, které to nemají v životě lehké a musí každodenně rehabilitovat, aby se mohly lépe pohybovat nebo se v budoucnu o sebe postarat. Trpí například dětskou mozkovou obrnou nebo jinou závažnou nemocí nervové soustavy a v libereckém centru SAREMA se o ně dokáží výborně postarat,” vysvětluje Kateřina Neumannová, proč pozvání libereckého rehabilitačního centra přijala.     

Rehabilitační centrum SAREMA se od roku 1999 zabývá léčebnou rehabilitací a prevencí pohybového aparátu dětí, mladistvých, sportovců a dospělých. Pacientům nabízí také intenzivní neurorehabilitace za pomoci unikátních metod TheraSuit a TheraTogs. Letos také firma představí nové metody terapií za pomocí kompresních oblečků či s využitím virtuální reality. 

Zakladatelka centra Lenka Halamová začínala v liberecké nemocnici jako zdravotní sestra na oddělení koronární jednotky, neurologickém a dětském oddělení. „Touha pomáhat u mě byla opravdu veliká, ale objevila jsem v sobě také manažerské schopnosti. Proto jsem založila firmu a pustila se do práce s velkým nasazením. V oboru jsme byli noví, neměli jsme za sebou žádného mecenáše, museli jsme jednat s pojišťovnami, oslovili jsme zdejší lékaře. Klientelu jsme přitahovali svou prací a pílí,“ vzpomíná na začátky svého podnikání Lenka Halamová.

Nově jmenovaný generální ředitel Jan Lorenc se aktivně podílí na rozvoji klinik SAREMA od roku 2017. „Rádi bychom vylepšili pracovní prostředí pro naše zaměstnance a pacienty, do konce roku plánujeme stěhování do nových modernějších a hlavně větších prostor,“ říká Jan Lorenc. Zmiňuje také rozvoj pobočky v Brně a posílení snahy navázat spolupráci s partnery z oborů ortopedie, neurologie či poskytovatelů zdravotnických pomůcek. Důležité pro něj je vytvářet podmínky, aby rehabilitace pro rodiny byly finančně dostupné.

Klinika své pacienty a rodiny finančně podporuje pomocí fundraisingových aktivit vlastního spolku Via Fidelis, nově také například formou dárcovské platformy Donio.cz. „Mezi pacienty je velké množství rodin, které na tom nejsou finančně nejlépe, obzvlášť teď, po pandemii covidu-19. Snažíme se proto lidem maximálně vycházet vstříc, protože včasná a intenzivní rehabilitace je to nejlepší, co mohou po úrazu nebo s vrozenou nemocí pro své tělo udělat,“ dodává Jan Lorenc.