Kdo dnes večer odkryje svou 13. komnatu? A na koho se můžete těšit v dalších dílech?
Zdroj: Česká televize

Kdo dnes večer odkryje svou 13. komnatu? A na koho se můžete těšit v dalších dílech?

Vytvořeno dne 15.01.2021

Cyklus 13. komnata, jenž patří mezi nejdéle vysílané publicistické relace České televize, slaví v lednu patnáct let své existence. Od roku 2006 pořad představil osudy více než pěti set osobností, bezmála tři desítky dalších uvede letos.

V nových dílech se diváci dozví, jak přelomové životní situace zvládli nebo se s nimi vyrovnávají známé české osobnosti, jako jsou herečka Michaela Kuklová, kytarista Lubomír Brabec nebo moderátor Bořek Slezáček.

Již v příští epizodě, v pátek 15. ledna od 21.10 hodin na ČT1, prozradí zahraniční zpravodaj Vít Pohanka, jak byl s Michalem Kubalem a kameramanem České televize Petrem Klímou v dubnu 2004 při své práci unesen, vězněn a vyslýchán iráckými ozbrojenci.

"Na letošní rok chystáme dvacet šest dílů a všechny příběhy jsou opět hodně silné. Ale mě osobně velmi zasáhl osud Michaely Kuklové. Soudní martyrium, jimž si kvůli dluhům svého ex manžela prošla, a s nimiž sama neměla nic společného, by zlomilo i mnohem tvrdší povahy, natož jemnou křehkou ženu. Vždyť mohla přijít úplně o vše a skončit de facto na ulici. Ona to ale psychicky ustála a prokázala tak svoji vnitřní sílu. Bohužel si tento vleklý a léta trvající boj vybral svoji daň v podobě zákeřné nemoci, s jejímiž následky se statečně vyrovnává dodnes. Za mě je to úžasná dáma hodná obdivu," prozrazuje dále Toušlová.

Za patnáct let pořadem prošlo velké množství režisérů a režisérek. Byli mezi nimi i Olga Sommerová, Veronika Stehlíková, Vít Olmer nebo Robert Sedláček. V roli "odemykačů" se nejčastěji objevují Zuzana Burešová, Václav Žmolík, Šárka Volemanová, Radka Červinková, Jindra Horská či Patricie Strouhalová. Mezi nejnovější patří Barbora Černošková nebo Veronika Jonášová a jeden díl si vyzkoušel i novinář Karel Rožánek.