Kladno postoupilo do extraligy! Velký rozhovor s Jaromírem Jágrem. Být slavný v ČR není žádná výhoda
Zdroj: Roman Mareš

Kladno postoupilo do extraligy! Velký rozhovor s Jaromírem Jágrem. Být slavný v ČR není žádná výhoda

Vytvořeno dne 30.04.2021

Jágrovo Kladno po roce opět míří do Extraligy. Čtvrteční boj na kladenském stadiónů Rytířů s jihlavskou Duklou byl do slova a do písmene o nervy. Jinak se sedmý rozhodující zápas nedal popsat.

Kladno nakonec zvítězili 5:2 „Upřímně, nemyslel jsem si, že to půjde na sedm zápasů a že vyhrajeme snadněji, ale Jihlava byla opravdu důstojným soupeřem. My jsme měli více štěstí, ale to k hokeji patří. Bereme to. Samozřejmě první třetina rozhodla. To je náskok obrovský, ale Jihlava hrála výborně. Neměla co ztratit a šla do toho. Měla obrovské šance. S hokejem to sice nemělo moc společného, ale takové některé zápasy bývají,“ odpověděl Jaromír Jágr na několik otázek reportérovi České televize.

Zdroj. YouTube

„Doteď jsme měli se střílením gólů problémy, ale tentokrát nám to tam napadalo. Pak jsme bohužel přenechali iniciativu Jihlavě a dostali jsme se do zbytečných problémů. Jihlava snížila a dostala se na koně, v poslední třetině jsme to ale odehráli do defenzivy dobře a rozhodli gólem do prázdné brány. Série byla hrozně náročná, zkomplikovali jsme si to prvními dvěma zápasy doma, které jsme prohráli. Od té doby jsme byli pod tlakem, že musíme hned vyhrát v Jihlavě. To se nám povedlo a možná jsme se zase uspokojili, že jsme si říkali, že to půjde. Pátý zápas doma jsme ale zase ztratili. Znovu jsme byli pod tlakem, že už nesmíme klopýtnout. Poslední dva zápasy jsme ale zvládli,“ popsal finálovou sérii kladenský trenér David Čermák.

Uveřejněno se souhlasem Rytíři Kladno tiskové oddělení.