Klára Cibulková trpí soustavnými bolestmi. Prozradila, co je jejich příčinou
Zdroj: herminapress

Klára Cibulková trpí soustavnými bolestmi. Prozradila, co je jejich příčinou

Vytvořeno dne 09.11.2022

Herečka Klára Cibulková, známá z oblíbených televizních seriálů prochází od mládí soustavnými bolestmi, protože trpí těžkou formou skoliózy. S bolestí statečně bojuje. Musí každý den cvičit. Jak sama říká, její nemoc vyžaduje vůli a disciplínu.

Klára Cibulková, herečka, tanečnice a zpěvačka, se narodila v roce 1975 ve Znojmě, vyrůstala však v Kladně. Studovala na gymnáziu a poté na DAMU herectví. Jejím pedagogem byla například i Věra Galatíková. Po škole nastoupila do souboru CD 94. Vystupovala také ve Švandově divadle v Praze. Je známá ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 jako MUDr. Andrea Blechová, později Hanáková. Na televizních obrazovkách jsme ji mohli vidět v seriálech Černí baroni, Kriminálka Anděl, Dokonalý svět, Sestřičky a v TV filmech Smrt pedofila, Město bez dechu, Agentura Puzzle a Swingtime.

V deseti letech ji diagnostikovali těžkou skoliózu – dostala korzet až ke krku a v šestnácti měla jít na operaci. Odmítla ji, protože chtěla zkusit přijímačky na DAMU a po operaci by se nemohla rok hýbat. Doktoři ji taky předpovídali, že nebude mít děti. Operaci nakonec odmítla a nastoupila cestu samoléčby.

Dneska je dvojnásobnou maminkou (rodila přirozeně) a daří se jí, i když žije s bolestí. Musí každý den cvičit. Jak sama říká, její nemoc vyžaduje vůli a disciplínu.

Příběhem 13. komnaty Kláry Cibulkové provází Zuzana Burešová. Režie I. Bareš. Díl se vysílá 9. 11. 2022.

Zdroj: Česká televize