Koncert pod hvězdami a s hvězdami: Pavel Šporcl houslovými tóny rozvlní hladinu rybníka
Zdroj: herminapress

Koncert pod hvězdami a s hvězdami: Pavel Šporcl houslovými tóny rozvlní hladinu rybníka

Vytvořeno dne 17.06.2021

Po úplně prvním „pokoronavirovém“ koncertu s Chinaski na Křižíkově fontáně míří houslista Pavel Šporcl opět pod širé nebe. Na hladině rybníku Jureček v Říčanech odehraje 18. a 19. června koncerty, které budou lemované hvězdami, a to doslova.  

„To jsou první dva velké venkovní koncerty. Začínáme ve 21 hodin. Předskokani jsou žáci tamního školního sboru základní školy a v soboty místní ZUŠ. Bude to moc krásné, protože říčanský Jureček je nádherný rybník a až začnou vycházet hvězdy a až Jana Šrejma Kačírková začne zpívat Měsíčku na nebi hlubokém, bude se všem tajit dech. Atmosféra je krásná,“ uvedl houslový virtuos, který se na hladinu rybníka těší.

„V pátek 18. června hraji program Magická noc s hosty beatboxerem Jaro Cossigou a sopranistkou Janou Šrejmou Kačírkovou a v sobotu zase Cikánská noc s mojí cikánskou cimbálkou. S tou jsem asi rok nehrál, protože hranice byly kvůli covidu zavřené a video zkoušky kvůli synchronizaci zvuku nemají smysl. To prostě nejde,“ usmíval se Pavel Šporcl a ujistil hudby a romantiky chtivé diváky, že i tak to bude na Jurečku prostě nebeské.