Kostková s tatínkem, Sokol s přítelkyní… Premiéra romantické komedie
Zdroj: herminapress

Kostková s tatínkem, Sokol s přítelkyní… Premiéra romantické komedie

Vytvořeno dne 08.02.2022

 

Nová komedie "V létě ti řeknu, jak se mám", pod níž je podepsán autorský tým divácky úspěšných filmů Všechno nebo nic a Příliš osobní známost, vstoupí do kin ve valentýnském týdnu, 17. února 2022. S romantickou náladou svátku zamilovaných souzní i příběh filmu, jehož hlavní linkou je hledání lásky, štěstí a síly přátelství.

V hlavních rolích filmu, který podobně jako oba předchozí režírovala Marta Ferencová, se představí řada českých i slovenských herců – Tereza Kostková, Martin Hofmann, Jaroslav Plesl, Ondřej Sokol, Ján Koleník, Soňa Norisová, Simona Babčáková, Petra Vajdová. Hereckou sestavu doplní i rumunské herečky Andreea Vasile nebo Dana Rogoz.

Ivana (Tereza Kostková) žije jen pro rodinu a své kamarády a za všech okolností se snaží, aby se všichni měli rádi a byli spokojení.  Ovšem jen do chvíle, kdy jí manžel Martin (Marián Miezga) oznámí šokující rozhodnutí. Adriana (Dana Rogoz), rozvodová právnička se jako jediná z party nevdala a nemá děti. Žije sama, ale udržuje poměr se svým šéfem Filipem (Martin Hofmann). Není však předstíraná nezávislost jenom další skrývané tajemství? Další z party Ela (Andreea Vasile) známá televizní moderátorka vede harmonický život s překladatelem knih Andrejem (Ondřej Sokol) a jejich desetiletými dvojčaty.  Když se nečekaně objeví její bývalá láska David (Ján Koleník), prochází Elino manželství zkouškou důvěry. Majitel restaurace Vláďa (Pavel Bartos) se po rozvodu s Věrou (Soňa Norisová) podruhé oženil s mladší Broňou (Dominika Morávková). Po zkušenostech z minulého vztahu si nepřeje, aby jeho žena pracovala, a tak Broňa dělá všechno pro to, aby se o jejích pracovních aktivitách nedozvěděl. Spleť tajemství, které mají mezi sebou nejen páry, ale i samotní přátelé, se začne ještě víc zamotávat, když se na Adrianu a Filipa tajně obrátí manželka premiéra (Petra Vajdová) a chce svého muže (Jaroslav Plesl) opustit v čase předvolební kampaně...

Komedie V létě ti řeknu, jak se mám vznikla podle knihy a scénáře autorky bestsellerů Evity Twardzik, podobně jako Všechno nebo nic a Příliš osobní známost.