Krvavá výhra Slavie. Brankář Kolář tržná rána v obličeji. Obránce Kúdelu zbili v útrobách stadiónu
Zdroj: Jaroslav Tvrdík, ČT Sport

Krvavá výhra Slavie. Brankář Kolář tržná rána v obličeji. Obránce Kúdelu zbili v útrobách stadiónu

Vytvořeno dne 19.03.2021

Hořká příchuť vítězství českého fotbalového klubu Slavie Praha. Tak by se dal nazvat konec osmifinále, které včera v noci sehrála Slavie se skotským týmem Rangers.

Byť Slavie jednoznačně vyhrála 2:0 a postupuje v Evropské lize do semifinále, to co se dělo na hřišti, ale také po zápase, se jen tak nevidí. Jakoby nestačilo, že brankář Kolář inkasoval brutální kop do obličeje, který musel být ošetřen několika stehy, doslova inferno se pak odehrálo v útrobách stadionu Inbrox Stadium, kde byl do krve zmlácen obránce Slavie Kúdela.

Kúdela na sebe strhl pozornost v momentě, kde měl domácímu hráči Glenu Kamárovi do ucha pošeptat rasistickou urážku. Celý údajný incident pak okomentoval Jaroslav Tvrdík: “Slavia se kategoricky ohrazuje proti tomu, že hráč Ondřej Kúdela rasisticky urazil hráče soupeře. Šokuje nás, že po zápase došlo k fyzickému napadení našeho hráče. Na žádost Slávie případ řeší místní policie. Přejeme si podrobné vyšetření ze strany UEFA.“ Celý incident řeší také Libor Sečka, velvyslanec České republiky ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska.

Celou situaci okomentoval na tiskové konferenci také trenér Rangers Steven Gerrad: „Za Glenem stojím na sto procent. Věřím všemu, co říká. Všichni hráči to slyšeli a jsem zklamán, že ho jeho tým brání. To není normální. Když bych vám (hovoří k přítomnému novináři) chtěl něco říci, tak se nebudu zakrývat rukou. Teď už je to v řešení UEFA.“

 

Slavie odmítá smyšlené nařčení z rasismu. Oficiální vyjádření Slavie.

Slavia po odvetě osmifinále odmítá smyšlené nařčení z rasismu. Tým je po incidentu nyní v bezpečí na hotelu pod dohledem skotské policie.

Slavia rezolutně odmítá nechutné nařčení jednoho ze svých kapitánů Ondřeje Kúdely z rasistického chování. Slavii už její zakladatelé vtiskli barvy, kde bílá znamená „čistotu sportovní myšlenky a čestného boje, kde protivník není nepřítel, ale uznávaný soupeř“. Dnes je Slavia multikulturním klubem, který si zakládá na úctě k soupeři a vzájemném respektu lidí všech kultur. Odsuzujeme rasismus v jakékoliv podobě.

Po jednom ze zákeřných zákroků se Ondřej Kúdela v emocích vyjádřil na adresu svého protihráče: „Řekl jsem mu „You‘re fucking guy“. Bylo to řečeno v emocích po dvou červených kartách a řadě brutálních zákroků soupeře, ale naprosto odmítám rasismus,“ uvedl Kúdela.

Hráči Slavie v zápase čelili nevídaně zákeřné hře soupeře, kterou v historii moderních evropských pohárů nezažili. Řada brutálních zákroků soupeře skončila zraněním našich hráčů, brankář Ondřej Kolář skončil s deseti stehy na obličeji a otřesem mozku v nemocnici.

Po utkání nebyl tým vpuštěn do kabin a Ondřej Kúdela byl zbaběle bez varování zbit pěstmi do obličeje hráčem Kamarou za přítomnosti trenéra Stevena Gerrarda. V šoku byli i zástupci UEFA, kteří byli u celého incidentu osobně přítomni. Tým je nyní v bezpečí na hotelu pod dohledem skotské policie.