A přeci se zpívá: Dasha v koupelně, Korolová v pokojíčku, Pecha na zahradě a Jandová…
Zdroj: Janis Sidovský

A přeci se zpívá: Dasha v koupelně, Korolová v pokojíčku, Pecha na zahradě a Jandová…

Vytvořeno dne 07.11.2020

 

Herci a zpěváci z celé republiky spojili své hlasy v písničce Čas měř jen láskou, která je povzbuzujícím vzkazem všem kolegům i divákům. Premiéra videa bude v neděli 8. listopadu v 19:00 na YT musicalcz.

S nápadem natočit video z karantény přišel producent Janis Sidovský. „Umělci jsou s letní přestávkou doma už od března, mnozí si našli jiná povolání, jiní pomáhají v nemocnicích. Chceme touto písní říct, aby nikdo neztrácel naději, jak se zpívá v naší písničce – tento rok budeme měřit jen láskou.“

Video soubor

 Myšlenku podpořila plejáda osobností z muzikálových scén od Plzně přes Prahu, Liberec, České Budějovice nebo Ostravu. „Ráda jsem se přidala,“ uvedla například Markéta Procházková, známá i ze soutěže Tvoje tvář má známý hlas. „Hned jak mě Janis oslovil, jsem mu napsal: počítej se mnou,“ vzkázal Roman Tomeš, v současnosti hvězda seriálu Slunečná. „Moc ráda jsem součástí tohoto nápadu,“ doplnila také zpěvačka Marta Jandová, která se objevila v muzikálech Krysař nebo Bídníci.

Video nazpívalo bez nároku na honorář celkem 15 muzikálových osobností tří generací (abecedně): Dasha, Šimon Fikar, Ondřej Izdný, Marta Jandová, Ivana Korolová, Jan Kříž, Marie Křížová, Peter Pecha, Renata Podlipská, Markéta Procházková, Vendula Příhodová, Petr Ryšavý, Roman Tomeš, Pavel Vítek a Petra Vojtková.

Každý dostal emailem podklady a pak písničku na telefon nahrál podle svých představ. 

Písnička vznikala během nouzového stavu, kdy nebylo dovoleno pozvat tolik interpretů na jedno místo. „Sestava je tak unikátní, že by za normálních okolností nebylo možné ji dát dohromady,“ vysvětlil Ondřej Izdný ze Studia Dva, který měl na starost hudební nastudování. Každý dostal emailem podklady a pak písničku na telefon nahrál podle svých představ. Například držitelka ceny Thálie Dasha zpívá v koupelně, Peter Pecha při sekání dříví nebo Ivana Korolová v dětském pokojíčku. Jejich nahrávky pak sestříhal Daniel Vičan, člen záchranářského týmu Českého červeného kříže.

Písnička Čas měř jen láskou (Seasons Of Love) pochází z broadwayského muzikálu Rent a zpíval ji mimo jiné také Stevie Wonder. Český text napsal Milan Malinovský, autorem hudby je Jonathan Larson. Muzikál Rent byl v roce 1996 oceněn Pulitzerovou cenou a získal 4 divadelní ceny Tony.