Legendární zpěvák poprvé vystoupí v Praze a představí všechny své hity!
Zdroj: Se svolením Ticketportal

Legendární zpěvák poprvé vystoupí v Praze a představí všechny své hity!

Vytvořeno dne 14.03.2022

Letos se poprvé v rámci velké koncertní tour chystá do Prahy britský popový zpěvák slaďáků a hudební skladatel Engelbert Humperdink. V Lucerně 16. dubna 2022 odehraje svůj velký koncert. Tento slavný crooner proslul hitem „Release Me“, se kterým v roce 1967 předběhl i „Strawberry Fields Forever/Penny Lane“ od Beatles. Nemůžete se rozpomenout, o jaký jde song, ale něco vám to říká? Pomůžeme vám, stačí si vzpomenout na Lucii Bílou a její megahit „Trouba“.

Engelbert Humperdinc, král romantických balad, se narodil v indickém Madrasu (dnes Čennaí) jako desátý potomek důstojníka britské koloniální armády a indické matky. V jeho deseti letech se rodina přestěhovala do anglického Leicesteru.

Významný skok v jeho kariéře ho čekal až po spojení s manažerem Toma Jonese, Gordonem Millsem, který mu doporučil přijmout umělecké jméno, a tak se zrodil Engelbert Humperdinck. Nové jméno nebylo smyšlené, ale patřilo oblíbenému německému romantickému hudebnímu skladateli 19. století.

Až píseň „Dommage, Dommage“, se kterou v roce 1966 tehdy reprezentoval Spojené království v soutěži v Knocku na sebe významně upozornil a bodoval i v belgické hitparádě. Další posun v kariéře byl dílem náhody, když onemocněl zpěvák Dickie Valentine, který měl vystoupit v Sunday Night v londýnské show Palladium. Engelbert byl osloven, zda by ho zastoupil v živém televizním vysílání. Tehdy zazněla píseň ze singlu Release Me / Ten Guitars a okamžitě jeho popularita začala prudce stoupat. Do rána se stal nejpopulárnějším interpretem. Nahrávka se stala nejprodávanější hitovkou roku 1967 a dokonce přeskočila již zmíněné Beatles. Engelbert dodnes drží rekord v nejdelším nepřetržitém setrvání v žebříčcích (56 týdnů).

Následovaly dvě další úspěšné balady „There Goes My Everything” a „The Last Waltz. Mezi lety 1966 až 2018 vydal neuvěřitelných 100 alb a 43 singlů, a pokud se vydáte do Hollywoodu na chodník slávy, objevíte tam i jeho hvězdu.

Engelbert Humperdinc vystoupí v Lucerně 16. dubna 2022

 

 

 

Default User Image
Eva Staňková, 17.03.2022 06:33
Není pravdou že zpěvák vystoupí poprvé v Lucerně!Již zde vystoupil,viděla jsem představení!Jednalo se o společný koncert po Bratislavské lyře tuším,byl zde i Udo Jürgens ve stejném pořadu.Bylo to tuším koncem 60let.
Default User Image
Růžena Bauerová, 10.04.2022 22:29
Je to jeho první vystoupení, on sám se o účinkování na Bratislavské lyře nezmiňuje. Jistě by si takovou událost pamatoval. V Praze nahrával s Pražským symfonickým orchestrem CD v roce 2009.
Default User Image
Michal, 17.03.2022 17:53
Je to vynikající zpěvák vysoké úrovně a kvality když tady nebyli desky vozil jsem si je z NDR a tam měli i kazety ??✌??????