Lékař letecké záchranky Marek Dvořák popsal pocity ze včerejší tragédie na filozofické fakultě
Zdroj: herminapress

Lékař letecké záchranky Marek Dvořák popsal pocity ze včerejší tragédie na filozofické fakultě

Vytvořeno dne 22.12.2023

Lékař - záchranář Marek Dvořák, který nedávno vydal o své práci skvělou knihu Marek Dvořák: Mezi nebem a pacientem, pomáhal včera zraněným při tragédii na filozofické fakultě. Přiznal, že nic horšího za svoji kariéru asi neviděl.

„Mísí se ve mně adrenalin, lítost a vztek. Viděl jsem tady spoustu dost otrlých doktorů se slzami na krajíčku. Viděl jsem dnes věci, který musím ještě nějak vnitřně zpracovat.
Hlubokou soustrast k obětem a jejich rodinám, je to šílená nespravedlnost, ztělesněný zlo, je mi to strašně líto. Zraněným brzké uzdravení. To je nejdůležitější,“ píše ve svém příspěvku lékař.

Druhak: Mega úctu ke všem mým kolegům, které jsem dneska sledoval. Ve @fnmotol všechno fungovalo a všichni dělali absolutní maximum. Je vidět, že když se stane fakt průser, jsme schopní všeho nechat, sejít se a fungovat jako jeden skvělej tým.

Nevkládejte energii do hejtů směrem k pachateli, nezaslouží si to a zlo jen plodí další zlo. Buďte na sebe opatrní, semkněte se, pomožme obětem a pozůstalým, udělejme všichni všechno pro to, aby se nic takového neopakovalo...

Jeho příspěvek měl na sociální síti obrovský ohlas. Svoji pozornost mu věnovalo desítky tisíc lidí. Spolupráci jednotek IZS ocenili všichni.