Lékař Philip Waka Njeka má číslo 12. V kalendáři Anděl mezi zdravotníky bude s hrdinkou seriálu ZOO
Zdroj: herminapress

Lékař Philip Waka Njeka má číslo 12. V kalendáři Anděl mezi zdravotníky bude s hrdinkou seriálu ZOO

Vytvořeno dne 23.08.2022

12. Philip Waka Njeka - 35 let, Nemocnice Příbram, lékař na interním oddělení a gastroenterologickém centru

Lékař Philip Waka Njeka pracuje v Oblastní nemocnici Příbram na interním oddělení a v gastroenterologické ambulanci. V gastroenterologii se chce dál zdokonalovat, láká ho, že může využít nejen svoje vědomosti, ale také manuální zručnost.

Philip Waka Njeka pochází z Keni a v Čechách žije už 16 let. Po dostudování střední školy mu nabídli stipendium v cizině a on si pro studium medicíny vybral Českou republiku.

Je ženatý, manželka je Češka a pracuje jako farmaceutka. Mají spolu dvouletou dceru. V Čechách se Philipemu moc líbí. Nejvíc rozmanitá příroda a podotkl, že je tu občas větší teplo než v Keni. Pochází ze sedmi sourozenců a Phillip je jediný a první doktor v celé velké rodině. Maminka a tatínek jsou na něj náležitě pyšní. Přiznal, že mu rodiče chybí. Rodiče ho navštívili v Čechách před pěti lety, kdy se ženil a on byl naposledy doma v Keni před covidovou pandemií.

Philip Waka Njeka rád a často běhá. Jednou by si chtěl zaběhnout třeba maraton. Hodně času také tráví s dcerkou. 

Účast v soutěži Anděl mezi zdravotníky dostal od vedení nemocnice jako překvapení. Prý si to zaslouží a na to neměl odpověď. Je rád, že pozná jiné lidi z jiných koutů republiky a jiných oborů. Chce vyhrát, byla by to pro něj obrovská pocta a čest. Kolegové mu věří. Philip Waka Njeka čeká, až jak dopadne a pak teprve podá zprávu rodičům do Keni.