Letošní Young Stars. Vnučka režiséra Formana a představitel zpěváka Sepešiho budou hvězdy zlínského festivalu
Zdroj: herminapress

Letošní Young Stars. Vnučka režiséra Formana a představitel zpěváka Sepešiho budou hvězdy zlínského festivalu

Vytvořeno dne 12.04.2023

Představitele mladé generace, u nichž dramaturgové festivalu odhadují slibnou hereckou budoucnost, budou letos na Zlín Film Festivalu reprezentovat Antonie Formanová a Vojtěch Vodochodský. S dvojicí českých Young Stars návštěvníci festivalu mohou setkat například v kině, při sázení festivalového stromu, na červeném koberci nebo jen tak v ulicích festivalového Zlína.

Čtyřiadvacetiletá herečka, která pochází ze známé umělecké rodiny, přiznává, že na slávu si teprve zvyká. „Občas mě lidé už poznávají, pochválí nějaký projekt, či mou práci, nebo chtějí podpis a nebudu lhát, že takové chvíle mě těší, nebo minimálně se začervenám,“ uvedla Antonie Formanová a dodala, že není úplně typ člověka, kterého by na tom, co dělá, lákala nejvíc sláva. Antonie se na festival do Zlína chystá letos poprvé. Pro Vojtěcha Vodochodského však účast na festivalu nebude novinkou. „Zlín Film Festival jsem si moc oblíbil. Byl jsem tam minulý rok poprvé společně s Honzou Nedbalem a Oskarem Hesem,“ vzpomínal na návštěvu Zlína Vojtěch Vodochodský. „Říkal jsem si, že by bylo fajn, kdybych sem jednou taky přijel jako “young star”, a rok na to to dopadlo. Hned jsem se Oskarovi a Honzovi musel pochlubit,“ doplnil s úsměvem.

Za hvězdu se Vojtěch Vodochodský zatím nepovažuje, přestože si už zahrál v řadě seriálů jako je Případ Roubal, Ochránce, Pozadí událostí, Král Šumavy a mnoha dalších. „Výrazněji na sebe upozornil v roce 2022 ztvárněním postavy Petra Sepešiho v minisérii Iveta. Za zmínku však jistě stojí i jeho role v oceňovaných filmech Arvéd a Banger,“ vysvětlila Markéta Pášmová a dodala, že také snímek Banger bude součástí filmového programu festivalu.

Letošní festivalové Young Stars budou mít možnost návštěvníci potkat během festivalového víkendu přímo na projekcích uvedených snímků, ale také na mnoha místech ve Zlíně. V pátek 2. června zasadí strom v rozrůstající se festivalové aleji Univerzitního parku, projdou se také po červeném koberci před Kongresovým centrem Zlín, zúčastní se autogramiád ve Zlatém jablku nebo budou hosty Vladimíra Kroce ve Festival Café na náměstí Míru.

63. Zlín Film Festival se uskuteční od 1. do 7. června 2023.