Libor Bouček se po jedenácti letech dočkal. Konečně se mu splnil sen a do studia dostal svoji oblíbenou kapelu
Zdroj: TV Prima

Libor Bouček se po jedenácti letech dočkal. Konečně se mu splnil sen a do studia dostal svoji oblíbenou kapelu

Vytvořeno dne 07.03.2024

Dostat do zábavného vědomostního pořadu Dana Bártu a jeho kapelu J.A.R. se zdálo být nadlidským výkonem. Moderátorovi Liboru Boučkovi se to po jedenácti letech naléhání ale přece jen podařilo.

„Tohle je sestava, o které jsme snili jedenáct let. A je tady! To je splněný sen naší generace. Jestli mě něco ovlivnilo, byla to deska Frtka, kde jsem pochopil, kde žiju,“ netajil Bouček nadšení z obsazení speciálního dílu pořadu.

Kapela J.A.R. se pokusí blýsknout svými znalostmi o Česku v červeném týmu Jakuba Prachaře. Ten to bral jako náplast za neúspěšný pokus stát se členem kapely. „Na tohle jsem čekal dlouho. Už jako mladý chlapec jsem chtěl být součástí nějaké kapely. Chtěl jsem být součástí převážně této kapely, nepodařilo se mi to. Tak jsem rád, že chlapci alespoň přišli sem,“  tetelil se blahem ze složení svého týmu kapitán Jakub Prachař. Přitom dostat se do kapely J.A.R. je podle Dana Bárty docela jednoduché. „Šel jsem se na tu kapelu podívat. A byl jsem tak ohromen jejich umem a smyslem pro humor a pro show, že jsem se z první brázdy přihlásil, jestli bych nemohl dodat zpívané slovo, a udělal jsem krok z hlediště na jeviště, a protože jsem urputný, tak jsem s nimi zůstal,“ vzpomínal na začátky s kapelou Dan Bárta.

Proti červenému týmu Jakuba Prachaře ve složení Dan Bárta, Oto Klempíř a Michal Viktořík se postaví v týmu Vojty Kotka nejobsazovanější herci současné mladé generace Marta Dancingerová, Jan Nedbal, Oskar Hes. Jan a Oskar sdílejí nejen titulky ve filmu Bratři, ale i bydlení. „Je hezký, že Marta třeba napsala za život dvě knížky a my jsme slavný, protože spolu bydlíme,“ bavil se nad Liborovým entrée Jan Nedbal a promluvil o natáčení filmu o bratrech Mašínech a o setkání s jedním z nich, Josefem Mašínem. „Potkali jsme se s Josefem Mašínem, jsou to asi dva roky. On se zapřísahal, že se nevrátí do Česka, dokud budou ve vládě komunisti. Ti už tam sice nejsou, ale asi ho to nějak nepřesvědčilo. Tak jsme se s ním potkali v Drážďanech. Šel s námi tu cestu přes Waldov, kde byli proti obrovské přesile asi 20 tisíc Volkspolizei, a ukázal nám i tu vlakovou zastávku, kde byla ta slavná přestřelka. Bylo pro mě hrozně zajímavé, když vám to protagonista toho příběhu říká skrz oči, které to samy zažily a viděly. To byl pro mě nepopsatelný zážitek,“ popsal nezapomenutelné setkání Jan Nedbal.