Zdrcující rána pro Ivana Vyskočila: Syn Jakub spáchal sebevraždu!
Zdroj: herminapress

Zdrcující rána pro Ivana Vyskočila: Syn Jakub spáchal sebevraždu!

Vytvořeno dne 13.05.2022

 

Zpráva, kterou žádný rodič nechce nikdy slyšet. Bohužel pro herce Ivana Vyskočila (75) se stala skutečnou. Jeho syn Jakub spáchal ve svých 46 letech sebevraždu. Ze zoufalství proti sobě obrátil zbraň

„V noci se doma zastřelil syn Ivana Vyskočila Jakub. Nechal dlouhý dopis na rozloučenou. Dostal se do nějakých dluhů a problémů,“ vysvětlil webu eXtra.cz, jež informaci zveřejnil jako první, zdroj z okolí herce.

Ivan Vyskočil se svou druhou bývalou manželkou Růženou jsou naprosto zdrceni. Herec měl s Jakubem velmi blízký a pěkný vztah a svého syna v ledasčem podporoval. Pochopitelně i v jeho podnikání, kvůli kterému měl Jakub dlouhodobé deprese.

Hercův syn byl majitelem přepravní společnosti BusLine, která patří mezi největší v Česku a zaměstnává na sedm set řidičů. Do jeho podnikání se ale měl vkládat jakýsi podnikatel, o kterém se spekulovalo, že firmu ve skutečnosti ovládá. To Vyskočila mladšího velmi trápilo. Jeho společnost totiž ne jednou čelila trestnímu stíhání.

Ivan Vyskočil o trápení svého syna věděl. „V poslední době byl samozřejmě špatný. V podstatě ho ten člověk psychicky týral. A to už dlouho. A pohár zkrátka přetekl. Neměl to samozřejmě dělat. Je to hrozný. Všichni jsme z toho strašně zdrceni,“ svěřil se eXtra.cz herec.

Není ani vyloučeno, že Jakub o svém odchodu ze světa přemýšlel už dřív. Pár dní před smrtí jmenoval do své firmy nového jednatele Bc. Michala Hanče. Ten bude nyní o dopravní společnosti s miliardovými obraty rozhodovat.

Stejný způsob dobrovolného ukončení života si před lety vybral také herec Vlastimil Brodský či hudební skladatel Karel Svoboda. Minulý měsíc uplynulo neskutečných 20 let od chvíle, kdy Brodský na své chalupě, ve věku 81 let, proti sobě obrátil zbraň. Tu si původně pořídil proti zlodějům, kteří mu chalupu už několikrát vykradli. Přestože o smrti často mluvil, nikdo nevěřil, že nakonec skutečně spáchá sebevraždu.

V lednu 2007 si pro změnu vzal život geniální skladatel Karel Svoboda (†68), který bojoval s depresemi. Nikdy se vnitřně nedokázal smířit se smrtí své první manželky Hany, kterou hluboce miloval. Novou sílu do života mu dodala druhá žena Vendula, rozená Horáková, s nímž měl prvorozenou dcerku Klárku. Jenže ta ve svých 4 letech podlehla leukémii. Ani narození syna Jakuba nepřekonalo boj s démony. Skladatel se velmi trápil a trpěl silnými depresemi. Celoživotní bolesti už nemohl dál snášet a před garáží u svého domu se střelil do hlavy.