Lucie Bílá a miliardář Karel Janeček odstartovali hlasování Českého slavíka 21. Už jste dali hlas svému favoritovi?
Zdroj: herminapress

Lucie Bílá a miliardář Karel Janeček odstartovali hlasování Českého slavíka 21. Už jste dali hlas svému favoritovi?

Vytvořeno dne 22.09.2021

Po čtyřleté pauze se na hudební scénu vrací anketa Český slavík 21, jejíž počátky sahají až do šedesátých let minulého století, a to pod patronátem matematika a sociálního reformátora Karla Janečka.

Lucie Bílá na tiskové konferenci u příležitosti spouštěné hlasování ankety Český Slavík 21 uvedla: „Mám slavíka spojeného s Karlem Gottem. Myslela jsem si, že by mohla začít nějaká jiná soutěž, ale pak jsem zjistila, že lidé potřebují zapomenout na těžkou dobu a díky této anketě se blýská na lepší časy. Je to něco, co pomáhá kultuře a hlavně fandům. Dostala jsem také nabídku zpívat, ale to jsem s dovolením odmítla, protože bych tentokrát chtěla být v roli diváka. Sedět v hledišti a držet palce mladým, talentovaným a ze srdce jim přát štěstí, které jsem měla já, že jsme mohla přebírat slavíka několikrát za sebou. Tu cenu miluji. Některé slavíky mám doma, některé v divadle, nějaké jsme půjčila do Muzea českého granátu.“

 O vytvoření nové podoby trofeje pro nejpopulárnějšího zpěváka, zpěvačku i skupinu, kteří dle hlasujících kralují české hudební scéně, se postará designérka Viktorie Beldová. “O detailní podobě všech cen máme s Lilií Khousnoutdinovou už definitivně rozhodnuto. V tuto chvíli už jen vychytáváme se šperkaři z Granátu poslední detaily, kdy můj návrh upravujeme tak, aby technicky vyhovoval výrobě,” prozrazuje Viktorie Beldová.

Anketě Český slavík, kterou letos čeká 23. ročník, předcházelo 30 ročníků ankety Zlatý slavík. Naposledy se udílela 25. listopadu 2017 a je neodmyslitelně spjata se zpěvákem Karlem Gottem, který získal úctyhodných 42 slavíků. Dalším rekordmanem je Lucie Bílá, jejíž sbírka se pyšní rovnými 20 slavíky, a která na tiskové konferenci nebude chybět.

 

 

 

Default User Image
Lucinka Bílš, 29.09.2021 21:57
Lucinka je samozřejmě naše nejlepší zpěvačka!!! A navíc, je to moc a moc sympatický a milý člověk,!!!!!!
Default User Image
Omlouvám se, s…, 29.09.2021 22:04
Milá Lucinko, jste to nejlepší , co by člověk od zpěvačky očekával. Moc Vám fandím