Lucii Bílou k běhání nikdo nedonutí, přesto má doma několik diplomů. V čem vynikala?
Zdroj: herminapress

Lucii Bílou k běhání nikdo nedonutí, přesto má doma několik diplomů. V čem vynikala?

Vytvořeno dne 18.10.2022

 

Lucie Bílá byla jednou z osobností, které zakončily další sezónu charitativních běhů PVZP FénixRun. Ač běhání ji zrovna neoslovuje, měla radost, že se ve prospěch neziskových organizací vybralo 1 600 000 korun i díky i její osobě.

Zlatá slavice se pochlubila, že má doma několik diplomů za běh a skok.  „Ale nejsem tady proto, abych se chlubila. Jsem tu jako patronka pojištění závažných onemocnění Fénix, ale také jako patronka Spolku Nové háro, které dělá paruky z pravých vlasů pro onkologicky nemocné dětské pacienty. Z krásné částky PVZP FénixRunu si Nové háro odnáší šek na 100 000 korun,“ měla radost Lucie Bílá a přiznala, že se jí běhání líbí, ale nemá na něj čas.

„Nechci se vymlouvat. Spím tak čtyři hodiny denně a mám tak nabitý program vším úžasným, že na běh mi už čas nezbývá.  Neříkám, že bych to nepotřebovala. Hlavu si čistím navlékáním šperků, mě to baví. Nedovedu si představit, že bych někam vyrazila a neměla s sebou kleště a nějaké korálky. Když to zapomenu, jsme schopna zastavit v prvním obchodě a pořídit jiné. Dokonce vedle mého milovaného divadla mám obchůdek, kde mám nejenom dobrou kávu, ale nabízím tam i šperky. A kolik jsem jich už vyrobila? Vyrobené šperky nepočítám na kusy, ale na invalidní vozíky. Teď máme ve výrobě 46. kousek.“

Zpěvák Jiří Korn je tváří pojištění vozidel Jízda od Pojišťovny VZP, a.s. Natočil několik minispotů o bezpečnosti jízdy avideopozvánky pro charitativní běhy PVZPFénixRun. „Točili jsme různé spoty a běh mezi tím byl také. Pravda je, že už moc běhat nemohu. A když běžím, tak jenom ze schodů. Jsem jedině rád, že jsem se mohl zúčastnit, a jestli má maličkost trošku podpořila tak krásnou věc, jsem potěšen a vážím si toho.“

Cílem charitativních běhů PVZP FénixRun je nejen finančně podpořit neziskové organizace, ale informovat o prevenci závažných onemocnění a také motivovat lidi k pravidelnému pohybu a zdravému životnímu stylu.

 „Sama ráda běhám, a když vidím tu částku, která se díky PVZP FénixRunu vybrala, jsem dojatá. Svůj závod absolvovalo 1823 sportovců přímo na závodech a dalších 1300 se zúčastnilo běhu ve virtuální podobě. Sportovci dohromady uběhli nebo ušli 13 000 kilometrů. Laťka je nastavená vysoko, příští rok máme co překonávat. Těším se na to,“ uvedla místopředsedkyně představenstva Pojišťovny VZP, a.s., Ing. Halina Trsková.

Pojišťovna VZP, a. s. se v letošním roce v rámci projektu charitativních běhů PVZP FénixRun spojila s běžeckým seriálem Běhej lesy. Proběhlo celkem osm charitativních běhů po celé republice. Výtěžek z PVZP FénixRun byl rozdělen devíti nadačním spolkům.