Marek Vašut poprvé v Ulici! Jak zasáhne do děje?
Zdroj: TV Nova

Marek Vašut poprvé v Ulici! Jak zasáhne do děje?

Vytvořeno dne 05.02.2024

Tvůrci divácky oblíbeného seriálu Ulice avizovali již na konci loňského roku, že do seriálu nastupuje Marek Vašut, jenž se řadí mezi naši hereckou elitu. Nyní se s ním diváci a fanoušci Ulice poprvé setkají.

V seriálu představuje uznávaného soudce Nejvyššího soudu, zejména však otce Jiřího Hermana. Už na první pohled bude zřejmé, v jak rozdílných světech se otec a syn pohybují. Oba jsou sympaťáci a budí respekt, ovšem každý z nich jiným způsobem.

Jaký je Herman st.?

Velice vzdělaný a sečtělý Jiří Herman st. pokračuje v rodinné tradici soudců a advokátů. Je přísný nejen na sebe, ale také na své okolí, což byl jeden z důvodů, proč se postupem let vytratil kontakt mezi ním a jeho synem. Sebevědomí mu rozhodně nechybí. Dovede okamžitě zaujmout a svůj protějšek převálcovat argumenty. Málokdy dá za pravdu jinému, na vše si vždy udělá vlastní názor. Na svůj věk je velmi vitální, v kondici se udržuje pravidelným sportováním. Potrpí si na kvalitní značky, ať se to týká oblečení nebo jen obyčejného oběda. Patří do takzvané vyšší společnosti, stýká se s elitou národa. Ostatní poměřuje podle svých měřítek, a tak mu je jen málokdo dobrý. Své o tom ví také jeho syn Jiří (Jan Holík), jenž v dětství i během dospívání marně usiloval o otcovu pochvalu a uznání. Když se toho nedočkal, rozhodl se vydat vlastní cestou, otci tak trochu natruc. Přestože vystudoval právnickou fakultu jako jeho předci a měl našlápnuto do světa soudů a advokacie, nakonec zběhl k policii. Stal se z něj kriminalista, což mu otec nikdy neodpustil. Jirkovi zase hrdost nedovolila, aby se doprošoval, a tak spolu postupně přestali komunikovat.

Jak zasáhne Herman st. do děje?

Nyní se Jiří Herman st. vrátí synovi nečekaně a zpočátku i tak trochu tajně do života. Postarají se o to zejména Milena Pumrová (Alena Štréblová) s Radkem Mastným (Pavel Novotný), ovšem svůj podíl na tom bude mít také Gábina (Aneta Krejčíková). Ta zmínila jako první před necelými dvěma týdny Jirkova otce v souvislosti s přípravami svatby. Jirka jí ale suše oznámil, že otce na svatbu nepozve. Tím to považoval za uzavřené, jenže Pumrová s Mastným jsou jiného názoru. Podle nich je právě svatba skvělou příležitostí k usmíření a urovnání všech sporů. Navíc jsou na Hermanova otce i hodně zvědaví. A tak s ním Milena Pumrová naváže kontakt za Gábininými i Jirkovými zády. Gábině tak nezbude nic jiného než zvolit to, co považuje v dané situaci za menší zlo. Jirkovi však předem nepřizná, co má v plánu, že se hodlá sejít s jeho otcem… 

Video soubor

Zdroj: TV Nova