Martin Dejdar uložil tátu do rodinného hrobu: Sbohem tati…
Zdroj: herminapress

Martin Dejdar uložil tátu do rodinného hrobu: Sbohem tati…

Vytvořeno dne 05.02.2024

Herec Martin Dejdar zažívá smutné dny. V posledních lednových dnech zemřel jeho otec Vlastimil Dejdar a nyní ho herec uložil do rodinného hrobu. Vlastimilovi Dejdarovi bylo 85 let.

Martin Dejdar svému tátovi krásně poděkoval v příspěvku na sociální síti: Presidento-táto! Byla to ale jízda těch 85 let. Nezastavil ses skoro ani na chvíli. A jsem šťastný, že kus té jízdy jsme jeli spolu. Užil sis báječný život, a to nás naplňuje radostí v těchto smutných dnech. Tvůj bezbřehý optimismus ti přinesl poklidný konec. Zaplať pán Bůh. A věřím, že už teď mu říkáš, co všechno by se dalo nahoře vylepšit. Připíjím si na tvůj naplněný život‼ Tvůj nedokonalý syn Martin.“

 „Presidento mio!“ Právě tento výkřik Heleny Růžičkové ve filmu Slunce seno erotika pasoval tohoto příležitostného herce a tatínka Martina Dejdara nesmazatelně do podvědomí filmových fanoušků.

Jeho další film pak byl Stáří není pro sraby, kde si tentokrát zahrál nejen se synem Martinem, ale také s vnukem Matějem. Vlastimil Dejdar pracoval dlouhá léta jako námořník u Československé námořní plavby. Námořní kariéru ukončil v roce 1972. V tento rok mu bylo povoleno vzít na loď celou rodinu. Martinovi bylo šest let a dcera Vendula chodila do třetí třídy.