Martin Stránský nelenoší. Co představitel doktora Kováře z Ordinace momentálně dělá?
Zdroj: herminapress

Martin Stránský nelenoší. Co představitel doktora Kováře z Ordinace momentálně dělá?

Vytvořeno dne 15.01.2021

Charismatický herec Martin Stránský si zase po dlouhé době vyzkoušel, jaké je to stát na divadelních prknech. Na Nové scéně DJKT v Plzni, pod vedením režiséra Lumíra Olšovského, si tamní soubor projížděl muzikál Billy Elliot. Malí herci povyrostli, bylo nutné je přeobsadit jinými, neméně šikovnými. Ale postavu Billyho otce Martinu Stránskému už nikdo neodpáře.   

„Právě v tomto divném mezičase je to jen takové čuchnutí k divadlu. Ale já tohle představení mám hodně rád. Ti malí kluci jsou strašní zmetci a vždycky mě dostanou. Brečím pak jako alík. Neskutečně mě to ale baví. Je tu skvělá parta,“ usmíval se herec a přiznal, že s používáním jadrných slov v textu nemá problém. „K určitým figurám to patří. Je to znak, jak je ten člověk vychovaný, co má za sebou a co je v něm. Autoři to ale fakt takhle napsali. Myslím, že jsme někde naopak ubírali. Malý Billy Elliot vyrůstá v drsném hornickém prostředí a tam se mluví jinak - po svém.“

Majitel neodolatelného hlasu si vypěstoval silnou základnu nadšených fanynek. Jeho hlas poznáte mezi tisíci.

Majitel neodolatelného hlasu si za léta účinkování v divadle, v seriálech, filmu či dabingu vypěstoval silnou základnu nadšených fanynek. Jeho hlas poznáte mezi tisíci. Jak se herec stará o svůj poklad v hrdle? „Vůbec hlasivkám nevěnuji žádnou zvláštní péči. Žijí si svůj vlastní život a naopak bych řekl, že jim dávám docela záhul. Když třeba sedím šest hodin ve studiu a namlouvám nějakou audioknihu, to pak cítím, že je ten hlas trošku unavený. Ale zatím drží,“ smál představitel doktora Oty Kováře z Ordinace v Růžové Zahradě, jejíž natáčení se chýlí ke konci. Co bude Martin Stránský dělat?

„Čeká mě něco jiného. Pokud to dobře dopadne, měl bych točit film, ale v této době vám nikdo nic neřekne na sto procent. Stejně tak, jak dotočím Ordinaci, údajně bychom měli začít točit něco nového. Ale nikdo vám neřekne co. V pražských divadlech vím, že si minimálně do února neškrtnu. Ale s Billym Elliotem jsme v Plzni připravení a můžeme ho kdykoliv spustit. Všem se nám po divácích už stýská.“

Billy Elliot - výjimečný anglický muzikál podle stejnojmenného filmu vypráví strhující příběh jedenáctiletého chlapce Billyho, který touží uplatnit svůj neobyčejný taneční talent. Musí však překonat nepřízeň rodiny a drsného hornického prostředí během radikální stávky proti uzavření místních dolů. Dílo světoznámých autorů (hudba Elton John, libreto Lee Hall), v českém překladu Michaela Prostějovského, Pavla Bára a Kateřiny Hipské, mělo na Nové scéně DJKT premiéru 11. května 2019.