Máte rádi fotky milovníka žen Jana Saudka? Zajděte na jeho výstavu!
Zdroj: herminapress

Máte rádi fotky milovníka žen Jana Saudka? Zajděte na jeho výstavu!

Vytvořeno dne 20.05.2020

Fenomenální fotograf se po šesti letech vrací do Galerie Malostranské besedy s výstavou Jan Saudek „85“ Život, která je zároveň oslavou jeho životního jubilea. Od 15. května do 30. června si diváci mohou vychutnat jedinečnou sérii, která představí nejen nejslavnější autorovy fotografie, ale také snímky dosud nikde nevystavené a nepublikované v žádné z jeho knih.

"Několikrát jsem stál blízko nevýslovné krásy – vždycky to byla ženská"

Jestli něco Saudek poznal dokonale, pak je to žena a její emoce. Ženy se na jeho fotografiích nechávají oblékat i svlékat, dělat ze sebe světice, děvky i klauny, pomáhají vytvářet ten jeho svět – svět naplněných tajných přání, svět slastných hříchů, vzplanutých citů, něhy, smyslnosti, nestoudnosti, ostychu, pokory, zvrácenosti… A že Saudek dokáže učinit půvabnou a svůdnou jakoukoli ženu. „Toužil jsem po proslulosti, slávě a bohatství – a ničeho z toho jsem nedosáhl. Ale několikrát jsem stál blízko nevýslovné krásy – vždycky to byla ženská –, a to pro mne bylo mnohem víc,“ dodává Jan Saudek.

Výstava Jan Saudek „85“ Život proběhne v Galerie Malostranská beseda od 20. března do 21. Června, otevírací doba denně kromě pondělí od 10 do 19 hod.