Michael Kluch a Queenie dnes večer: Velký online koncert s hity světoznámé hudební legendy
Zdroj: herminapress

Michael Kluch a Queenie dnes večer: Velký online koncert s hity světoznámé hudební legendy

Vytvořeno dne 09.04.2021

Už v pátek 9. dubna 2021 od 19 hodin odehraje skupina Queenie svůj velký online koncert, pro který zvolila přiléhavý název: The Show Must Go Home. Diváci se mohou těšit nejen na písně světoznámé hudební legendy, ale také na jedinečnou vizuální výpravu v podání stage designera Martina Hrušky.

Jeviště, na kterém Queenie vystoupí, několikanásobně překoná velikost standardních koncertů. Vše pak zaznamená 12 kamer, aby divákům neunikl žádný detail. Jaké pocity má před chystaným online koncertem frontman kapely Michael Kluch

Michaeli, v pátek vás čeká online koncert The Show Must Go Home. Co k němu v tuto chvíli můžete říct? Je to paráda! Na koncert jsem se dlouho těšil, hlavně až naživo uvidíme jeviště, které jsme dosud znali jen z nákresů a vizualizací. A konečně je tu! Na ničem jsme nešetřili – na výpravě, technice ani na prostoru – a vyplatilo se. Ta stage je naprosto dechberoucí.

Proč jste se rozhodli online koncert uspořádat? Spousta diváků nás o stream žádala už dlouho. My sami jsme však vůči tomu byli dost skeptičtí, protože dostat se k divákům až domů bez atmosféry prostoru a přímého působení hudby je úplně jiná disciplína než na živém koncertě. Kvůli příliš dlouhé době zákazů jsme se kapelou nakonec dohodli, že to přeci jen zkusíme. Ale za předpokladu, že se nám podaří jít proti současnému trendu „jednoduchých“ přenosů. Použili jsme několik prvků z připravované show Queen Relived a s Martinem Hruškou jsme vymysleli několikaúrovňovou stage, která překračuje veškeré současné limity. Náš light designer Lukáš Patzenhauer na ni poté rozmístil tolik světel, že by se za to nestyděli ani samotní Queen. Snažíme se vytvořit podívanou, která je hodna této hudby – včetně výběru repertoáru, aranží, kostýmů a dalších detailů. 

Jaké jsou vaše pocity těsně před koncertem, do kterého nyní zbývá jen pár desítek hodin? Cítím se skvěle. Prožívám největší pocity štěstí za poslední období. S kapelou máme z koncertu obrovskou radost. V této bláznivé bezkontaktní době nás to dojímá a zároveň nabíjí energií. 

Na co se diváci mohou těšit? Kromě zhruba 100 minut hudby plánujeme divákům ukázat i záběry ze zkušebny, z příprav, stavby či backstage. Zkrátka chceme pozvat diváka dál, než je na koncertech běžné. Ale zase z toho nechceme dělat dokument, bude to dynamické. Také máme jedno speciální překvapení, na které se osobně také moc těším. 

Další otázka je pro výkonného producenta Martina Zoubka, zástupce agentury Q & I production s.r.o., která má realizaci koncertu na starosti. Jak náročné byly přípravy? Slovo „náročný“ je synonymem pro Queenie a Michaela Klucha, takže by se dalo říct, že jde o standardní práci, ačkoli tomu tak není. V současné době ústupků připravujeme opravdu velkolepou show. Tento přívlastek Michael nemá rád, ale neznám jiné slovo, které by tuto aktivitu lépe vystihovalo. Snad ještě slovo „gigantický“, to by také sedělo. (úsměv) 

V čem konkrétně je show velkolepá? Začněme třeba pódiem. I za normálních okolností se za velkou stage považuje jeviště o rozměru 12 x 10 metrů. V současné době pak stačí i obývák. Ale my jsme pro tento koncert postavili pódium o rozměru 24 x 16 metrů! Navíc ve třech úrovních, se třemi mosty a speciálním povrchem. Šířku stage pak kopíruje i velikost LED obrazovky. Co se týče počtu a umístění světel, nečekaly Michaela s naším light designerem Lukášem Patzenhauerem žádné limity. Co chtěli, to dostali. A jelikož jsou sklady plné, je toho opravdu hodně. (úsměv) Díky tomu a všem dalším technologiím musíme posílit příkon studia o další dva agregáty. Pro rozpočet celého koncertu pak platí stejné přídavné jméno, které jsem zmínil výše. Ale musím uznat, že to vypadá skvěle! 

Michaeli, chcete k tomu něco dodat? Vždycky se snažíme pro diváky připravit show bez jakýchkoli kompromisů. Tak, jak by k tomu dnes přistupoval sám Freddie Mercury. Ale prosím vás, ty Martinovy přívlastky tam nedávejte. My se prezentujeme hudbou. Na ohlasy se zeptejte diváků po koncertě. Žádný jiný názor nás nezajímá. 

Jaký je váš závěrečný vzkaz divákům? Užijte si to, The Show Must Go Home!