Rytíři Kladno jsou ve finále Chance ligy. Jak si poradí s Jihlavou?
Zdroj: Se svolením Roman Mareš

Vytvořeno dne 08.04.2021

Kladenští Rytíři nedali Porubě šanci a jednoznačně na zápasy zvítězili 4:0. I když popravdě řečeno byli chvíle, kdy to Kladeňáci neměli na ledě lehké. Poruba se bránila zuby nehty, ale málo platné na Rytíři neměli.

Při posledním zápas v Porubě se dokonce prodlužovalo, ale kapitán Tomáš Plekanec nakonec „šachovou partii“ rozhodl ve prospěch Kladna. A co na to trenéři?

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba 2011): Dnes jsme v sérii sehráli nejlepší utkání. Bohužel jsme ale nezvládli prodloužení, kdy si myslím, že Kladno bylo lepší. Klukům musím poděkovat, protože se vytáhli do maxima a pro výsledek se obětovali. Jinak že jsme nesplnili postupový cíl, tak si to musíme s týmem rozebrat a připravit se, aby tým fungoval dál. Chyby určitě nastaly v průběhu celé sezóny, ale tohle nepřipadá k hodnocení nám trenérům. Oceňuji kvality Kladna. Bylo lepší v utkáních a nám tu sérii docela kazila neúspěšnost v přesilových hrách, kdy jsme mohli utkání převrátit na naši stranu. Až dnes se nám podařilo sehrát parádní přesilovku a tým fungoval úplně jinak. Takto jsem si přesilové hry představoval v předešlých utkáních. A to byly ty momenty, proč ta série nakonec skončila takto. Kladno má vyspělé hráče a je připraveno hrát o ty nejvyšší mety.

Jiří Burger (Rytíři Kladno): Chtěli jsme do utkání vstoupit lépe a chtěli jsme se dostat do vedení první. Jenže nám se to nepodařilo a v oslabení jsme tu první branku inkasovali. Následně jsme hru zlepšili a dostali se do vedení 2:1. Druhá část se nám vůbec nepovedla. Měli jsme hodně přesilovek a ani jednu jsme nedokázali využít. Kdybychom některé využili, tak by bylo o utkání rozhodnuto. V třetí třetině soupeř rychle vyrovnal, ale oklepali jsme se a vedení si vzápětí vzali zpět. Poruba ale dokázala znovu srovnat krok, protože jsme hráli pasivněji a začali bránit. V prodloužení si myslím, že jsme byli lepší a zaslouženě jsme vstřelili vítězný postupový gól.

Uveřejněno se souhlasem Rytíři Kladno tiskové oddělení.