Michaela Dolinová myslí na budoucnost. Hraje v komedii, kterou může dát i v osmdesáti
Zdroj: herminapress

Michaela Dolinová myslí na budoucnost. Hraje v komedii, kterou může dát i v osmdesáti

Vytvořeno dne 08.12.2023

Herečka Michale Dolinová excelovala po boku Vilmy Cibulkové na jevišti Strašnického divadla ve hře Růžové svatby. Příběh dvou povahově rozdílných sester, které připravují svatbu dcery z jedné z nich, a přitom mezi sebou proberou kde co, manželství, rozvody, milostné story i zakázané látky. A diváci se bavili.

„Dvě baby na jevišti, bály jsme se, aby to diváky neodradilo. Ale je vidět, že jsme se trefily. Generálku jsme ve Strašnickém divadle hrály pro studenty, což není zrovna naše cílovka, a ti se chytali na narážky na prsa, milostné příběhy a zakázané látky a celkově byli bezvadní. Tak si myslím, že se bude bavit skoro každý,“ usmívala se Michaela Dolinová. 

Růžové svatby napsal dramatik Peter Quilter, a přestože se jeho hry v Čechách dost často hrají, Růžové svatby se u nás ještě neuvedly. „Divím se, že žádné divadlo po hře ještě nesáhlo. Pro Strašnické divadlo hru objevila režisérka Olga Strusková. Je to hra pro dvě šedesátileté a může to být třeba pro sedmdesátileté herečky, to rozpětí je veliké. Máme náskok, hru můžeme s Vilmou Cibulkovou hrát klidně až do osmdesáti, dovedu si to představit, no, proč ne. Dívám se dopředu,“ smála se Michaela Dolinová. „Těšila jsem se, že si zahraji s Vilmou Cibulkovu. Takovou příležitost zahrát si vedle dobré herečky, jsem si nesměla nechat ujít. To člověka osvěží.“

Michaela Dolinová si nadělila k Vánocům premiéru. Jaké budou Vánoce u ní doma? „Budou odpočinkové. Nemám adventní věnec, nemám výzdobu, já vlastně nebudu mít ani děti doma. Jedna dcera je v pracovně v Bruselu a druhá také doma nebude. Vánoce strávím doma jen s mým manželem Honzou, uděláme si je pohodově sportovní. Asi odjedeme na chaloupku.“

Premiéru si nenechaly ujít také známé osobnosti, například přišli Jana Adamcová, Anife Vyskočilová, Romana Fenclová či herečtí kolegové Zdeněk Žák, Miloň Čepelka, Dana Homolová, Ladislav Ondřej, Veronika Gajerová, Martin Sochor a další.

Ála Šebková, producentka a majitelka agentury Adverte - divadlo nejenom francouzské komedie, je nadšená. „Jsem moc ráda, že jsme s paní režisérkou Olgou Struskovou vybraly právě tyto dvě herečky, doslova umělkyně. Chemie od samého začátku mezi děvčaty fungovala naprosto dokonale, Míša Dolinová je naše skalní herečka, známe se velice dobře. První setkání s Vilmou u nás ve Strašnickém divadle Praha v měsíci srpnu bylo famózní, tolik pozitivní energie, která přišla s Vilmou do divadla, nás nabila na několik dnů. Ona je prostě živel, srší nápady, je kreativní. Je s ní radost spolupracovat a my přece děláme divadlo, protože nás to baví a musíme si tu naši práci užít. Děkuji moc za tuto příležitost a za to, že Vilma je součástí našeho hereckého týmu. Nám ji seslalo snad samo nebe. Jsem na náš divadelní soubor velice pyšná,“ uvedla Ála Šebková.

Komedie Růžové svatby s Michaelou Dolinovou a Vilmou Cibulkovou v produkci agentury Adverte, s.r.o. diváky pobaví také 30. prosince. Ve Strašnickém divadle čeká na diváky též přípitek na rozloučení se starým rokem.