Missky natáhly gumovky, čaply lopaty a uklidily velbloudí trus. Jak si krásky vedly v pražské zoo?
Zdroj: Česká Miss Essens

Missky natáhly gumovky, čaply lopaty a uklidily velbloudí trus. Jak si krásky vedly v pražské zoo?

Vytvořeno dne 24.05.2021

Finalistky České Miss Essens v rámci několikadenního soustředění v Praze navštívily i pražskou zoo, která po dlouhé době otevřela své brány návštěvníkům. Oblékly zaměstnanecká trička, holiny a pláštěnky a společně s chovateli šly uklidit různé výběhy zvířat. Za odměnu je čekalo setkání se samotnými zvířaty.

Prohlídka začala zcela netradičně. Nasadily si holiny, pláštěnky, personální trička zoologické zahrady a společně s chovateli se vydaly do venkovního výběhu tučňáků. Těmto malým gentlemanům ve fraku bylo nutné vyčistit všechny venkovní kameny a připravit svačinu v podobě čerstvých ryb.

Od nelétavých ptáků se půvabné dívky přesunuly do průchozího výběhu klokanů, kde je od vačnatců nedělily žádné ploty ani příkopy. Největším lákadlem se ale pro dívky jednoznačně stalo krmení velbloudů. Všechna děvčata dostala mrkev a mohla ji nabídnout mlsným velbloudům, kteří se nenechali dlouho pobízet. Bez práce však nejsou koláče, a tak, než došlo na krmení hladových krků, musely finalistky nejdříve výběh taktéž uklidit.

Na závěr své návštěvy se dívky dostaly k nejnebezpečnějším savcům na souši, hrochům. Ačkoli se finalistky snažily, jak nejlépe uměly a vyčistily stáj do posledního kamene, hrochovi se do precizně vyčištěného výběhu z příjemně osvěžující vody nechtělo, takže na osobní setkání si musí děvčata počkat na příště.

Finalistky, jež oblékly tradiční trička personálu ze zoo a zkusily si během dopoledne chod celého provozu, si na památku domů odvezla ručně vyrobený papír ze sloního trusu. Jejich tváře sice zakrývaly speciální nano roušky s motivem zvířat, které se dají zakoupit v suvenýrech zoologické zahrady, ale jejich úsměvy a spokojené výrazy byly vidět i tak. Na závěr se také vyfotily s poslední knihou připravenou přímo zaměstnanci Zoo Praha. Její název je Ztichlá zoo a prostřednictvím fotografií čtenářům představuje, jak vypadala zoo v době svého dlouhého uzavření.