Soutěže MISS už nikoho nebaví. Jejich konec je na spadnutí
Zdroj: herminapress

Soutěže MISS už nikoho nebaví. Jejich konec je na spadnutí

Vytvořeno dne 02.11.2023

Pryč jsou doby, kdy se televizní stanice přetahovaly o to, která z nich bude vysílat přímým přenosem finále soutěže krásy toho kterého roku. Jedno, jestli to byla MISS ČR, kterou vlastnil Miloš Zapletal, nebo později Česká MISS ve vlastnictví Michaely Maláčové.

Z pohledu novináře, chcete-li fotografa, jsem zažil všech deset ročníků České MISS a patnáct ročníků MISS ČR. Obrovské sály, ať v Brně nebo v Praze, letiště nevyjímaje, byly narvané celebritami a Bůh suď, jak se podařilo dostat přesně na dobu finále do poroty takové světové celebrity, jako byl Alain Delon, Alberto Tomba, Jean-Claude van Damme, nebo ikona francouzských a italských filmu šedesátých a sedmdesátých let Sofia Loren. O faktu, že by soustředění finalistek probíhalo jako v minulosti v Mexiku, Spojených arabských emirátech, nebo někde v několika asijských zemích zároveň, si mohou současné produkce jenom nechat zdát. 

Jak Miloš Zapletal, tak Michaela Maláčová dobře věděli, nebo alespoň uměli odhadnout, kdy soutěže MISS ještě výhodně prodat. Noví (většinou nezkušení) majitelé koupili soutěže s vidinou velkých zisků, aby se za několik let (a někdy ani to ne) modlili, aby tuhle díru na peníze někdo koupil a zachránil je od exekucí.

Dnes v roce 2023 jsou v České republice opět dvě MISS, které se hrdlí o to, která je tou pravou soutěží reprezentující českou krásu. Jenže, po pravdě řečeno, obě soutěže jsou jen matným odleskem původních MISS a pozvolna umírají. Ne snad, že bych jim to přál. Ne snad, že bych se domníval, že majitelé, potažmo produkce obou soutěží, špatně pracují.  To jistě ne, ale zaprvé, co se sponzorských peněz týká, tak dobře již bylo (dále bez komentáře), a zadruhé, díky doslova masovému působení sociálních sítí se dívky naučil býti influencerkami a prezentovat se zde bez toho, aby potřebovali býti „MISSkou“. Navíc televizní stanice si velice rychle spočítaly, že českého diváka už soutěže dívčí krásy více méně nudí a vysílat přímý přenos v hlavním vysílacím čase jsou vyhozené peníze.

V souvislosti se současnou dobou je také otázkou, zda jsou dívky přirozeně krásné, anebo jsou „vytuněny“ silikonem. Což vlastně samo o sobě zavání tak trochu podvodem na diváka a ti to pak na v diskuzích na sociálních sítích pochopitelně nelibě nesou. (A co když je to muž „předělaný“ na dívku. Aha?)

Samozřejmě tuto moji úvahu potvrdí nebo vyvrátí pouze čas. Nic méně jako dnes již nikoho nezajímají pořady typu Vyvolení nebo Big Brother (sic se Nova pokouší o restart a pohybuje se tak na velmi tenkém ledě – snad se mýlím), je otázkou času, kdy i soutěže MISS zaniknou. Nechci být škarohlíd, ale doba je taková, jaká je a divák, který je barometrem oblíbenosti těchto pořadů (novináře nevyjímaje), je zhýčkaný, jak jen to možné je. V souvislosti právě se soutěžemi krásy se mi na závěr chce sarkasticky poznamenat: Čest jejich památce. (Je mi líto).  

 

 

 

Default User Image
Pavel, 02.11.2023 13:18
Ne, soutěže MISS (slečna) se zhroutily samy do sebe od té doby, co jejich vedení přebraly ŽENY. Najednou žačaly přivádět i vdané (MISSIS), staré, škaredé, beznohé bezruké, bezoké A V POSLEDNÍ DOBĚ I PŘEŠITÉ MUŽE!
Střelba do vlastní nohy logicky nemůže zůstat bez následku pádu sledovanosti.
Default User Image
Ondřej, 03.11.2023 12:38
Hlavně se na straně pořadatelů jaksi zapomnělo, že to má být především zábava. Přijde mi, že teď jsou na jedné straně ti, co to berou jako hledání další běžné modelky (ti zrovna převažují u nás), a na straně druhé ti, co chtějí ze soutěže krásy udělat debatu OSN.

Tak jako tak beru soutěže krásy jako jakýsi ekvivalent k tomu, jak se různé živočišné druhy "čančají", aby udělali dojem na samičku/samečka, či jako ekvivalent různých rituálních tradic a kmenových soutěží. A to nemyslím vůbec ve zlém, ve finále můžete soutěž krásy pojmout i jako sport a - bez urážky - v ohledu kulturního přínosu není nějaké kopání do míče nebo soutěž o to, kdo nejrychleji sjede kopec na lyžích, o nic hodnotnější, než soutěž krásy. Vítěz má radost, že vyhrál, divák má radost, že se pobavil. I přes současný úpadek si myslím, že soutěže krásy tu budou tak dlouho, jako tu bude lidstvo.

V neposlední řadě mě ještě napadá - také jste si všimli, že ty ženy, které pár let zpátky křičely, že jsou soutěže krásy strašně degradující, odešly na OnlyFans prodávat své pornofotky? :))
Default User Image
Barbora, 03.11.2023 02:35
Ona upadá celá televize, protože kdo mladý na tu nudu kouká. Kdo má aspoň pár mozkových buněk, ten si najde zábavu na netu ušitou sobě na míru a nemusí se smiřovat s tím, co je na Nově, což před 15-20 lety nemohl.
Default User Image
OV 94, 03.11.2023 12:56
Je to tak, že celá televize upadá, jak píše Barborka.
Od té doby, co mám doma přístup k internetu, tak jsem přestal televizi sledovat během pár let prakticky úplně. Jako kluk (před těmi 15-20 lety) jsem si ale život bez televize nedokázal představit a páteční i sobotní večery a noci patřily jenom jí, (kdežto posledních pár let je tam každý pátek velké H, takže se ani není čemu divit, že TV upadá)... tehdy mě strašně mrzelo, že je tak málo televizních kanálů, kdy po většinu času mého televizního života byly "pouze" 4 a z toho se na 2 z nich prakticky nikdy nedalo dívat kromě pár výjimečných dnů v roce, takže i když už byly kanály 4, tak reálně jakoby byly jenom 2 přičemž jen jeden z nich měl daleko lepší filmy i pořady, takže hlavní kanál byl jenom jeden a světe div se, že to jakštakš stačilo a ani ten internet moc nechyběl. V době kdy se začaly přidávat televizní kanály bleskovou rychlostí už zase byl internet natolik rozvinutý, že už ani nebyla potřeba tolika kanálů, takže si to měli v TV uvědomit daleko dřív a založit několik televizních kanálů už tehdy a ne později, kdy už to z mladých moc lidí nezajímá a hlavně mají o zábavu postaráno na netu každý den bez debat a starostí.

Existuje tolik TV kanálů a stejně tam často dávají hovadiny nebo zase dávají dobré filmy a pořady ve stejné době, což kdysi vůbec zvykem nebývalo.

Soutěže krásy ale upadají po celém světě, asi za to může to neustálé postování příspěvků a fotografií influencerkami na ty své sociální sítě, bez kterých by se asi ani necítily dobře, kdyby se tam pořád něčím nechlubily ať už svými vlastnímu úspěchy nebo vlastním tělem...
Default User Image
Harry, 10.11.2023 15:33
Pokud jste se stali obětí podvodu, můžete dostat své peníze zpět. pokud stále vlastníte doklad o nákupu podvodníka. Na icwrecovery.com můžete najít důvěryhodnou vymáhací společnost, která vám pomůže vystopovat vaše peníze a identifikovat podvodníka. Když jsem propadl milostnému podvodu a přišel o všechny úspory na důchod, přišli mi na pomoc a pomohli mi získat zpět ztracené peníze, které byly asi 127 000 eur. Byl jsem požádán, abych poskytl podvodníkovi důkaz o svých transakcích, což jsem udělal, a poté jsem popsal, jak jsem o své peníze přišel. Vzhledem k tomu, že vám neúčtují, dokud vám nebudou vráceny peníze, rozhodl jsem se jim to zkusit. Děkujeme skupině icwrecovery.