Na Broadway odpremiérovali Kata Mydláře na poslední chvíli. Teď je čeká zákaz!
Zdroj: herminapress

Na Broadway odpremiérovali Kata Mydláře na poslední chvíli. Teď je čeká zákaz!

Vytvořeno dne 02.10.2020

Skvělou atmosféru vytvořili diváci při obnovené premiéře muzikálu Kat Mydlář v Divadle Broadway. Jednak je nadchly výkony zpěváků a za druhé potleskem vyjádřili podporu zpěvákům a hudebním divadlům před koronavirovým zákazem hudebních představení. Potlesk patřil také autorům muzikálu  Lou Fanánku Hagenovi a Michalu Davidovi.

„Přes SMS jsem komunikoval s premiérem. A on mi dal podnět, jestli bychom nemohli hrát muzikály na playback,“ pochlubil se absurdní perličkou Michal David a připomněl první výročí úmrtí Karla Gotta. „Nazpíval jsem kdysi s Karlem Gottem píseň To stárnutí zrádné. Trošku jsme jí s Fanánkem upravili a je z toho ústřední píseň muzikálu Kat Mydlář.“

Po vtipném úvodu, kdy běžela projekce scény z Pyšné princezny, jak švec nesmí ve své zemi zpívat a běží přes blízkou hranici do země krále Miroslava, už svoje role rozehrál Daniel Hůlka coby Kat Mydlář, Petr Kolář jako Jan Jessenius, z jeviště nesleze Bohouš Josef v roli Kelleyho a vypravěče, své party má Martin Pošta a Josef Vágner. O ženské role se při premiéře postaraly Kateřina Brožová, Alžběta Bartošová, Ivana Jirešová, Marianna Polyaková a Gloria Mielniková.

Muzikál Kat Mydlář měl mít premiéru na jaře. Kvůli koronavirové karanténě producenti přesunuli termín na podzim a datem 2. 10. se trefili přesně před další zákaz hudebních představení. Jak znělo sálem, aby premiéra nebyla zároveň derniérou.