„Na život!“ připíjí si Karel Gott v ukázce z filmu KAREL
Zdroj: Se svolením Karel Gott Agency

„Na život!“ připíjí si Karel Gott v ukázce z filmu KAREL

Vytvořeno dne 02.10.2021

Celovečerní dokument Karel o Karlu Gottovi jde do kin 7. října, režisérka Olga Malířová Špátová zveřejňuje týden před premiérou ukázku. Symbolicky v době, kdy si rodina a přátelé připomínají dva roky od zpěvákovy smrti.

„Na život“ připíjí si Karel Gott v ukázce, jejíž záběry vznikly v létě 2019 v Gottově oblíbené Doubici, kde měl chalupu. „Ukázka je veselá a radostná, taková, jaký byl sám Karel Gott, taková, jak si ho já pamatuji, a taková jako je, doufám, výsledný film Karel. Takový si ho totiž přál,“ říká režisérka Olga Malířová Špátová.

Zveřejněné záběry se však do konečné podoby filmu na poslední chvíli nevešly a diváci ji tedy v kinech neuvidí. „Pro mě osobně má film Karel sedm hodin,“ říká režisérka, která s Karlem Gottem natáčela poslední rok jeho života. „Střih filmu byla doba, při níž se zvláštně mísila radost z práce a smutek z nutnosti některé záběry a scény oželet. Často jsme neměli daleko k slzám,“ dodává režisérka.

Všechna multikina v Česku a řada tradičních jednosálových kin už k filmu Karel zahájila předprodej. Přestože do premiéry zbývá týden, sály se plní a některá kina jsou pro první projekce dokonce vyprodaná. „Hodně kinařů nám říká, že předprodej a rezervace na Karla jsou lepší, než byly v případě nejnovější Bondovky „Není čas zemřít“,“ uvádí Ondřej Kulhánek z Bontonfilmu, který film do kin uvádí. „Nechceme se pouštět do závodů v návštěvnosti, ale těší nás, že lidé mají o film zájem a chtějí si na Karla Gotta zavzpomínat,“ dodává Kulhánek.