Nejdůležitější klobouky Jana Přeučila: Životopisnou knihu mu pokřtila Jiřina Bohdalová
Zdroj: herminapress

Nejdůležitější klobouky Jana Přeučila: Životopisnou knihu mu pokřtila Jiřina Bohdalová

Vytvořeno dne 03.11.2021

 

Herečka Jiřina Bohdalová byla hlavní kmotřenkou výpravné publikace, která je věnovaná nadcházejícímu životnímu jubileu předního herce Jana Přeučila. Nese název Deset klobouků Jana Přeučila.

„Chtěla jsem si knihu přečíst dopředu, ale autor Pavel Mészáros mi řekl, že knihu mu z tiskárny přivezli opravdu na poslední chvíli. Tak tím rychle listuji a na straně 76 mě zaujala fotografie, kde je Honza Přeučil nahý, hubený a mladý. Dobře jsem znala i Janovu druhou ženu Štěpánku Haničincovou a byla jsem u toho, když mu na natáčení přišli říct, že zemřela. A další věc, která nás spojuje, je to, že jsme oba měli zavřené tatínky. Musím zmínit, že na Honzovi oceňuji jeho krásnou češtinu, která se dneska hned tak neslyší. To se mu klaním,“ uvedla Jiřina Bohdalová, která si s Janem Přeučilem zahrála ve filmu Čtyři vraždy stačí, drahoušku.  

Kniha o životě a herecké kariéře Jana Přeučila je kolektivním dílem. Producent René Kekely přišel s nápadem, spisovatel a nakladatel Pavel Mészáros knihu sepsal, fotograf Jaroslav Hauer se probral bohatým fotografickým archivem Jana Přeučila, manželka Eva Hrušková přišla s nápadem přidat ke knize jako bonus CD s audiozáznamem divadelní hry Bláznovy zápisky a prezident Herecké asociace Ondřej Kepka napsal ke knize předmluvu.

A to se ještě těšte na chystaný dokument o životě Jana Přeučila, který si vzal pod palec režisér Artur Kaiser.