Nejsilnější kuchařská sestava v historii MasterChefa míří na obrazovku
Zdroj: TV Nova

Nejsilnější kuchařská sestava v historii MasterChefa míří na obrazovku

Vytvořeno dne 26.08.2022

Trojice skvělých porotců ve složení Radek Kašpárek, Jan Punčochář a Přemek Forejt bude opět v oblíbené kulinářské soutěži MasterChef Česko, hledat toho nejlepšího amatérského kuchaře, který na konci získá vedle prestižního titulu také finanční odměnu jeden milion korun a nově také možnost vařit po boku Radka Kašpárka v jeho nově otevírané restauraci.

„Tentokrát budeme hodně cestovat po České republice a současně hledat exotické prvky v rámci české kuchyně. Vnímáme totiž, že její součástí je mnoho různých národností, a rádi bychom tedy ukázali, jak je česká gastronomie pestrá. Když se řekne česká kuchyně, všichni si obvykle představíme knedlíky nebo smažák, a přitom je tady spousta zajímavých receptů a vlivů, které se sem v posledních letech dostávají,“ popisuje koncept letošní řady show MasterChef Česko její hlavní režisér Radovan Síbrt.

Soutěž přináší každý rok nějakou novinku a v letošním roce se změny týkají už samotného vstupu soutěžících na jejich gastrocestu za novými zkušenostmi a případnou trofejí. Letos poprvé dostali soutěžící zadání už do castingových dílů. Porotci je prostřednictvím osobního dopisu požádali o přípravu jídla, které je nějakým způsobem vystihuje či charakterizuje. Při výběru postupujících totiž tentokrát hraje roli nejen chuť výsledného jídla, ale rovněž to, jak dobře se soutěžícím povedlo naplnit zadání. A ti, kteří zaujmou nejvíc, mají šanci získat jednu ze tří zlatých karet, která je pošle přímo do finálové šestnáctky. Jde přitom jenom o první krok k cestě za nalezením vítěze. Na všechny soutěžící čekají jako obvykle náročné kuchařské výzvy, testy chuti, master class se zajímavými hosty i neotřelé venkovní výzvy. Speciální recepty si pro soutěžící připraví například vítězka loňské řady Besky nebo mixolog, tedy odborník na míchání drinků, Víťa Cirok.

„Letošní řada je zatím nejvyrovnanější. Je tady tolik špičkových amatérských kuchařů, že by mohli vyhrát úplně všichni,“ vyjadřuje se k letošním soutěžícím jeden z porotců Radek Kašpárek a jeho kolega Jan Punčochář jej doplňuje: „Letošní TOP 16 je velmi zajímavá, protože každý z kuchařů je trochu jiný, ti lidé si nejsou vůbec podobní. Myslím si, že je to jedna z nejsilnějších sestav, která tady kdy byla.“

První díl nové řady MasterChef Česko uvidí diváci už v úterý 30. srpna ve 20:20 na TV Nova a už teď na Voyo.