Ve Specialistech se tentokrát promísí zločin a politika. Najít vraha nebude jednoduché
Zdroj: TV Nova

Ve Specialistech se tentokrát promísí zločin a politika. Najít vraha nebude jednoduché

Vytvořeno dne 06.05.2021

Detektivní seriál Specialisté zavádí své kriminalisty při vyšetřování trestných činů do různých prostředí. Zločin si totiž nevybírá. V dílu, který si už teď můžete pustit na Voyo a televize Nova ho bude vysílat 10. května, se vyskytnou mezi problémovou mládeží. Vyšetřují vraždu chlapce, který žil na ulici a živil se příležitostnými krádežemi, ale zároveň byl klientem nízkoprahového centra pro mládež. Ředitele tohoto centra si zahrál Vasil Fridrich.

„S postavami podobného typu se setkávám poměrně pravidelně a logicky to zpravidla vede i k úvaze, jestli bych byl schopen se této náročné profesi věnovat. Pokaždé ale dojdu k tomu, že bych bohužel nemohl nabídnout onu nekonečnou dávkou trpělivosti, kterou lidé v tomto oboru musí bezpodmínečně disponovat. Konat dobro je nesmírně obtížný závazek. Snažím se ve svém životě alespoň vědomě neškodit. Snad v tom nejsem příliš neúspěšný,“ přemýšlí nahlas Vasil Fridrich. Ve Specialistech se potkal s celou řadou svým kamarádů. „I to byla jedna z motivací, proč tuto roli vzít. V týmu vyšetřovatelů je můj mnoholetý souputník z Městských divadel pražských Jirka Hána. Pak jsem měl taky možnost stát poprvé před kamerou s dalším kamarádem a kolegou z téhož divadelního angažmá Alešem Procházkou. A nemůžu také opomenout mimořádně zručné zatýkání v režii Evičky Leimbergerové, jejíž práce s pouty je na samostatné téma,“ směje se Vasil.  

V centru pro mládež se schází celá skupina problémových mladistvých, je mezi nimi však i dobře situovaný syn radního. Pan radní, kterého ztvárnil Aleš Procházka, se stane jedním z podezřelých. „Hrát hlavního podezřelého v kriminálce je vždycky zábavné. Musíte v divákovi vyvolat oprávněné podezření, že pachatelem jste vy, ale zároveň mu musíte nechat dostatek prostoru pro pochybnosti, že to tak vlastně být nemusí. Tady se odměřuje na lékařských vahách…,“ vzpomíná na natáčení a zamýšlí se nad svou seriálovou postavou Aleš. „Z drtivé většiny ‚liberálních‘ nebo čistě levicových politiků mám osypky. S touhle sebrankou bych nevydržel v jedné místnosti ani pět minut. Takže obživa v této sféře u mě rozhodně nepřipadá v úvahu. Ale aroganci při jednání s progresivními aktivisty jako v tomto dílu chápu, slušně to s takovými lidmi většinou nejde,“ dodává.