Herec Karel Zima čtyřikrát málem přišel o život. Také ale jeden zachránil
Zdroj: TV Prima

Herec Karel Zima čtyřikrát málem přišel o život. Také ale jeden zachránil

Vytvořeno dne 06.05.2021

Herec Karel Zima už čtyřikrát málem přišel o život, ale i jeden život zachránil, když neznámému muži věnoval svoji ledvinu.

Video soubor
TV Prima

„Potkal jsem člověka, který měl v háji obě dvě ledviny, a já měl obě dvě dobré. Tak jsem mu jednu dal. Čtyři měsíce jsem jezdil na vyšetření, zas tak jednoduché to nebylo, ale nakonec to klaplo, tak jsme rádi. Lékaři si nejdřív mysleli, že si děláme srandu. Nebyl jsem příbuzný – ani jsme nebyli letití přátelé. Předtím jsme se víceméně neznali. Proklepli si mě, jestli vím, do čeho jdu. Byla to dobrodružná cesta s dobrým koncem. Přemýšlel jsem o tom asi vteřinu. Karel na tom byl opravdu špatně, byl na dialýze a nezbývalo mu nic jiného než čekat na transplantaci. Během natáčení v Ostravě mi to docvaklo. Tak jsem mu napsal. A on mi odpověděl: Ty hovaďáku, už nepij, nebo jsi zhulenej?“ směje se Karel Zima při vzpomínce na okamžik, kdy se rozhodl dát svoji ledvinu někomu, koho viděl třikrát v životě.

Sám přitom o život několikrát málem přišel. „Největší můj fuck off byla nehoda. Vraceli jsme se z divadla a náš řidič měl mikrospánek. To bylo ošklivé, vedle mě zemřel kolega, kamarád inspicient. Já jsem měl zranění hlavy, prasklou lebku. Tam jsem byl asi nejblíž druhé straně. Pak jsem si málem zlomil vaz při natáčení, topil jsem se v jezu. A tak," vypočítal Karel Zima před šokovaným Honzou Dědkem v jeho pořadu 7 pádů Honzy Dědka.