Vojtěch Dyk věří, že tentokrát to vyjde. Začíná zkoušet na letní D.Y.K. tour
Zdroj: Tino Kratochvil

Vojtěch Dyk věří, že tentokrát to vyjde. Začíná zkoušet na letní D.Y.K. tour

Vytvořeno dne 25.05.2021

Dvakrát mu koronavirus změnil plány, nyní zpěvák Vojtěch Dyk věří, že konečně vše vyjde. Koncertní turné k jeho sólovému albu D.Y.K. by mělo vystartovat 28. července v amfiteátru Na Stráni v Rožnově pod Radhoštěm. 

Zdroj: YouTube

Přestože album D.Y.K. vyšlo téměř před dvěma lety, návštěvníci koncertů budou mít vlastně první možnost slyšet repertoár z tohoto CD naživo.

Koronavirová epidemie zasáhla nejen do termínů, ale také do složení kapely. Původní americká sestava, s níž zpěvák album v New Yorku natočil, nebude právě z těchto důvodů k dispozici, ze Spojených států ale přiletí skladatel a klávesista Ondřej Pivec, který je společně s Vojtěchem Dykem spoluautorem alba. Držitel ceny Grammy z roku 2017 a další nominace na Grammy za loňský rok pravidelně spolupracuje a koncertuje s velkými hudebními jmény, především s Gregory Potterem. Právě jejich spolupráce mu vynesla výše uvedené ocenění. A jako to tedy bude v červenci vypadat?

„Tak Vám něco povím. Já už ani nevím, jestli se mi to zdá nebo je to realita, jestli se náhodou zítra neprobudím a nebude to všechno jinak, ale každopádně jsem před několika lety s Ondřejem P. a Kennedy udělal desku D.Y.K a teď se schyluje k jejímu prvnímu zahrání. Narodí se nové dítě. Bože, díky za to. Ano, mělo to být za poněkud jiných podmínek, měli tu hrát kluci a holky z USA a nemůžou, ale řeknu Vám, kluci a holky z Čech zcela nové kapely D.Y.K jsou tak skvělí, že se upřímně už teď nemůžu dočkat, až Vám těch pár našich radostí budeme moct párkrát zahrát. Takže kdo váhal, ať neváhá a přijde, páč tohle se už zase dlouho nebude opakovat," slibuje fanouškům Vojtěch Dyk.

Z původní koncertní sestavy kapely D.Y. K. zůstává dechová sekce, tvořená oporami brněnského B-Side Bandu – trumpetisty Josefem Buchtou a Lukášem Koudelkou, trombonistou Petrem Hnětkovským a saxofonistou Michalem Žáčkem.

K Pivcovi se jako druhý klávesák přidá Jan Andr, na kytaru hraje Jiří Kalousek, rovněž neodmyslitelně spojený s B-Side Bandem, na basovou kytaru Marek Cába z kapely Timbasa, za bicí usedne talentovaný bubeník Filip Ernst, který už má za sebou spolupráci právě s Ondřejem Pivcem.

Nová bude také vokální sekce, kterou vytvoří Annamária Cecília Almeida,  Marta Kloučková, Jakub Vaňas. 

„Energií nabitý Vojta, inspirativní Ondra, skvělá kapela. Jasný důvod proč si tyhle koncerty nenechat ujít. Bude to jízda, kterou stojí za to zažít,“ dodává banleader B-Side Bandu Josef Buchta.

D.Y.K. tour by se mělo uskutečnit 28.7.- 5.8.2021. Všechna vystoupení  budou pod širým nebem.