Specialisté: Martina Preissová si odskočila z Anatomie života. Jde o stejnou postavu?
Zdroj: TV Nova

Specialisté: Martina Preissová si odskočila z Anatomie života. Jde o stejnou postavu?

Vytvořeno dne 26.05.2021

Diváci televize Nova mohou být v pondělí 31. května u sledování seriálu Specialisté zaskočeni: Je skutečně pondělí, nebo už se týden posunul o den dál? Na televizní obrazovce totiž uvidí herečku Martinu Preissovou, jednu z hlavních představitelek seriálu Anatomie života, který Nova vysílala každý úterní večer a ve kterém Martina hrála sestřičku Táňu.

Ve Specialistech se objeví v roli Marie, bývalé spolužačky kapitána Martina Kováře (Jiří Hána), která se ocitla v problémech a svého bývalého spolužáka prosí o pomoc. A aby toho nebylo málo, postava Marie je v mnoha ohledech podobná Táně. Obě by se rozdaly pro druhé a na sebe občas zapomínají.

„Obě mají srdce na dlani a jsou zahnané do kouta. I když Tániny starosti a problémy jsou mnohem hlubší a složitější v rovině řešení,“ říká Martina Preissová a člověk si je téměř jistý tím, že i ona sama to má v soukromém životě podobně. Vyzařuje z ní mateřská láska a starostlivost. „Musím popravdě říct, že také druhým ráda pomáhám. Asi to souvisí s mojí neschopností říkat NE. Ale učím se to a neustále si připomínám, že mám poskytnout pomoc jen tomu, kdo mě o ni požádá. Být neustále připravená řešit potíže druhých je totiž velmi vyčerpávající,“ dodává Martina. Svojí laskavostí budí dojem, že se snad ani neumí rozčílit. Pořádně bouchnout. Ale opak je prý pravdou. „Samozřejmě, že se umím rozohnit. Nejčastěji doma s dětmi nad učením nebo v kuchyni, když se mi nedaří. Nejsem výbušná, spíš pomalu nabírám na rychlosti a pak nejdu zastavit,“ přiznává dále.  A co ji dokáže zaručeně ‚rozpumpovat‘? „Rozčílí mě především lži pronášené s naprosto klidnou tváří a s vědomím, že se nic nestane. Možná tušíte, kdo takhle velmi často z televizní obrazovky mluví. Byl by to dlouhý seznam lidí, kteří mě svými projevy dopálí doběla.“

V dílu Specialistů s názvem Naděje tvoří Martina Preissová úsměvnou dvojici s Jiřím Hánou. Je vidět, že na sebe herecky slyší. „S Jirkou a dalšími herci jsme strávili jedno léto na Shakespearovských slavnostech. Od té doby jsme se ale pracovně potkali až na Specialistech. Máme stejný smysl pro humor, a tak jsme si to užili,“ vzpomíná na chvíle na place Martina.

Diváci mohou každou epizodu tohoto seriálu sledovat vždy 7 dní před její televizní premiérou na Voyo. Kdo nestihne epizodu v čase televizního vysílání, může si ji po 24 hodinách po odvysílání v televizi přehrát na Nova Plus nebo přes červené tlačítko. Každý díl seriálu je takto dostupný po dobu 7 dnů