Svěcený a Žádníková Volencová zvou na svůj festival: Zámek Dobříš ožije koncerty a víkendovým programem
Zdroj: herminapress

Svěcený a Žádníková Volencová zvou na svůj festival: Zámek Dobříš ožije koncerty a víkendovým programem

Vytvořeno dne 08.08.2021

Ve dnech 10. -14. srpna otevře zámek Dobříš své brány milovníkům kultury všech generací. Dramaturgie 1. ročníku Festivalu hudby je postavena na originalitě, a tak koncertní projekty budou protkány nejen unikátní výstavou historických houslí, ale také pestrým víkendovým programem.

Organizátorem celé akce je hudební virtuos Jaroslav Svěcený, který na festivalu spolupracuje s herečkou Dejvického divadla Zdeňkou Žádníkovou Volencovou. „Se Zdeňkou už pět let spolupracuji na různých kulturních projektech a díky ní jsem se na Dobříši seznámil s řadou výborných lidí, včetně mé úžasné klavírní partnerky Lucie Tóth. První ročník je zároveň nultý, vše se nejprve rodí. Zásadní je výborná spolupráce s městem, zámkem, médii, důležité je zvolit kvalitní dramaturgii a chovat se zodpovědně ekonomicky. Technickou produkci má na starost Zdeňka, řeší vše od grafiky, přes stage a vstupenky, já se věnuji smlouvám, výstavě, médiím,“ uvedl mimo jiné Jaroslav Svěcený v rozhovoru pro Dobříšské listy.

Program je opravdu nabitý:

ÚTERÝ 10.8.  Slavnostní zahajovací koncert, 19.30 hod., Zrcadlový sál Zámku Dobříš, Jaroslav Svěcený – housle, Michaela Káčerková – virginal, Varine Mkrtchyan (Arménie) - soprán, Karel Untermüller – viola, Zdeňka Žádníková Volencová – průvodní slovo

STŘEDA 11.8. Benefiční Galakoncert pro Dva ve Třech, 19.30 hod., Zrcadlový sál, Jaroslav Svěcený – housle, Lucie Tóth – klavír, Zdeňka Žádníková – autorské básně, příčná flétna. Benefiční koncert pro Sdružení pro obnovu varhan v kostele Nejsv.Trojice v Dobříši.

PÁTEK 13.8.  Na Vivaldiho!   19.30 hod., nádvoří Zámku Dobříš. Unikátní koncertní a divadelní večer, ve kterém si umělci vyměňují role aneb Co jste o Vivaldim možná ještě neslyšeli! Scénář a režie: Zdeňka Žádníková, Komorní orchestr Virtuosi Pragenses, v roli Antonia Vivaldiho Jaroslav Svěcený.

SOBOTA 14.8.   Swing and Classic aneb JS+JS  19.30 hod., nádvoří Zámku Dobříš, Jan Smigmator – zpěv, Jaroslav Svěcený s kapelou Jana Smigmatora. Hudba Franka Sinatry, Glenna Millera a dalších skladatelů. Jazz, swing, setkání žánrů, překvapivá fúze osobností svých oborů – to vše nabízí koncert JS+JS.

Dopoledne patří dětem a pohádce Český Honza (14. 8. v 11 hodin) v podání divadelního souboru LOKVAR herců z pražského Divadla v Dlouhé. Houslista Jaroslav Svěcený připravil na sobotu 14. 8. od 13.00 do 17.00 hodin výstavu starých houslí. Kdo přijde na výstavu, může si vzít své housle či jiné smyčcové nástroje a dozví se od J. Svěceného vše o jejich původu a stavu. Pro milovníky a obdivovatele sborového zpěvu proběhne 14. 8. od 15.00 hodin ve Francouzském parku koncert známého pěveckého sboru Pueri gaudentes.

Aby Festival hudby na zámku Dobříš potěšil nejen duši, ale i chuťové pohárky, bude pro publikum každý večer, o víkendu již od 11 hod., připraven prosecco domeček s prémiovými proseccy a stánky s domácím občerstvením od dobříšské kavárny, čajovny a specializované pekárny.