Hofmann a Čvančarová si zkusili neobvyklý sport. Promočené dresy, skluzy po trávníku - taková dobrodružství milují
Zdroj: herminapress

Hofmann a Čvančarová si zkusili neobvyklý sport. Promočené dresy, skluzy po trávníku - taková dobrodružství milují

Vytvořeno dne 03.08.2022

Do kin míří komedie Střídavka o zmatcích v rodině a v partnerských vztazích, ve které se mohou diváci těšit na první hereckou ligu. Martin Hofmann, Jitka Čvančarová, Anna Polívková, Jiří Vyorálek a Kristina Svarinská. S nadhledem a humorem se snímek dívá na stále častější téma střídavé péče. Film natočil zkušený a vážený režisér Petr Nikolaev.

Ve středu dění nové komedie Petra Nikolaeva Střídavka jsou postavy Martina Hofmanna a Jitky Čvančarové. Oba hrají bývalé partnery, kteří teď mají nové lásky a díky dětem z předešlých a nových vztahů musí všichni vytvořit jednu velkou rodinu. A také se věnují rugby.

„My jsme se to s Aničkou chtěly trochu naučit, abychom na natáčení nebyly jako úplná polena,“ vzpomíná Jitka Čvančarová. „Kolem ženského ragby a rugby vůbec se pohybují fakt skvělí lidí, jsou féroví i v životě, nejenom ve sportu. To mě oslnilo a je to jeden ze zážitků z natáčení,“ pokračuje Jitka Čvančarová a vzpomíná na natáčení v dešti. „Točili jsme v noci, pršelo a teplota klesla už opravdu hodně k nule a my jsme se v totálně promočených dresech klouzali po trávníku. Já ale dobrodružství podobného typu miluju, když má svítit slunce a začne průtrž mračen a my se s tím musíme vyrovnat,“ dodává Čvančarová.

Ragby hraje svou roli i v postavě Martina Hofmann, jeho popis postavy pak ale dokládá, že Střídavka je především komedie o vztazích a o rodině. „Moje postava trenéra ženského ragby má čím dál tím víc dětí, ale především ho tankuje ten sport. On má zřejmě nějak pocit, že se to v té rodině tak jako udělá samo. Nemyslí to zle, má dobré srdce. Docela ho ale vystihuje situace, když své partnerce a matce svého dítěte, kterou si jaksi zapomněl vzít, řekne, že jí to dítě teda pohlídá. Je prostě milej,“ přibližuje svou postavu Hofmann. „Já jsem určitě milej o něco míň. Zas na druhou stranu asi vím, co mám dělat, když nedokážu dítěti srazit teplotu,“ dodává se smíchem Hofmann.