Eliška Balzerová dostává místo kytek ořechovku. Pokračuje natáčení Aristokratky
Zdroj: Se svolením Evolution Films

Eliška Balzerová dostává místo kytek ořechovku. Pokračuje natáčení Aristokratky

Vytvořeno dne 14.04.2023

Po úspěchu komedie Poslední aristokratka, kterou před čtyřmi lety vidělo v kinech přes půl milionu diváků, se tvůrci rozhodli natočit pokračování příběhu rodiny Kostkových z Kostky. Snímek Aristokratka ve varu, jehož předlohou je další z knih úspěšného spisovatele a kastelána Evžena Bočka, režíruje Jiří Vejdělek. V hlavních rolích se opět objeví Tatiana Dyková, Hynek Čermák, Eliška Balzerová a další. Premiéra je naplánována na začátek roku 2024.

Příběh se tentokrát odehrává na jaře, o Velikonocích. Kromě legrace a zámeckého prostředí se mohou diváci těšit na svoje oblíbené herce a spoustu milostných eskapád. Na Kostce to bude vřít," odtajnil směr příběhu filmu Aristokratka ve varu režisér Jiří Vejdělek

Herci Tatiana Dyková, Hynek Čermák a Yvona Stolařová opět po čtyřech letech "oprášili" rodinné vztahy jako Kostkovi, kteří se vrátili ze zahraničí do rodového sídla, zámku Kostka. Děj snímku Aristokratka ve varu navazuje, stejně jako kniha spisovatele a kastelána Evžena Bočka, na film Poslední aristokratka. Rodina se snaží udržet zámek v provozu, i když to se zámeckou hospodyní paní Tichou (Eliška Balzerová), kastelánem Josefem (Martin Pechlát) a údržbářem Krásou (Pavel Liška) není zrovna jednoduché.   

Přesto, že děj tentokrát zamotá několik nově příchozích postav a diváky čeká jedno velké překvapení, se podle reakcí fanoušků stala jednou z nejoblíbenějších rolí Anežka Tichá. Od premiéry v roce 2019 mi díky paní Tiché nosí diváci a fandové Aristokratky často místo květin lahev ořechovky. Mám už dost slušné zásoby," svěřila se se smíchem představitelka zámecké hospodyně Eliška Balzerová, jejíž jemnou "špičku" milují diváci od nejmladších po nejstarší.

Filmaři se před několika dny opět vrátili na jihomoravský zámek Milotice, kde se natáčely zásadní části Poslední aristokratky, a kde je také dlouholetým kastelánem autor knižní předlohy Evžen BočekPo natáčení v Miloticích se tvůrci snímku přesouvají na zámky Lemberk a Rájec nad Svitavou