Plameny, světelné efekty, obří obrazovky, levitující klavír. Kapela Queenie předvedla neskutečnou hudební show
Zdroj: Se svolením Queenie

Plameny, světelné efekty, obří obrazovky, levitující klavír. Kapela Queenie předvedla neskutečnou hudební show

Vytvořeno dne 22.05.2023

Nabitá hudební show Queen Relived by Queenie ostala zcela vyprodanou O2 arénu do varu. Během velkolepého dvou a půl hodinového koncertu zaznělo za doprovodu impozantní světelné a pyrotechnické show dvacet sedm největších i méně známých hitů legendární kapely Queen. Ty pak Queenie uprostřed koncertu doplnili o vlastní autorskou píseň Let Me.

Vynikající hudební provedení koncertu opět prokázalo perfektní souhru všech členů kapely v čele s frontmanem Queenie Michaelem Kluchem, jehož zpěv s přehledem zvládl i nejtěžší hlasové polohy a spolu s jeho zjevem pohybem i kostýmy přinesly divákům dokonalou vzpomínku na Queen a Freddieho Mercuryho.

Queenie přivítali během koncertu na pódium i několik pěveckých hostů. Přední sopranistka Národního divadla Petra Šimková Alverez se ujala legendárního duetu Barcelona. Ondřej Ruml s Michaelem Kluchem dali v písni Under Pressure vzpomenut na nezapomenutelný duet s Davidem Bowiem. Aranžmá vybraných písní pak na pódiu doplnil zpěv pražského sboru Maranata Gospel Choir. 

Produkce světové úrovně zahrnovala kromě ohromného pódia, na kterém členové kapely pohybovali mezi diváky i obří obrazovku s multimediální projekcí, působivý light design vč. laserů. Nechyběly ani odvážné pyrotechnické efekty. Oslnivé plameny lemující pódium dosahovaly při písni Hammer to Fall výšky 12 metrů. Atmosféru písně Bohemian Rhapsody umocňoval klavír levitující nad hlavami diváků.

Ti všechny protagonisty Queen Relived by Queenie odměnili nadšenými ovacemi. Svoji spokojenost neskrýval ani frontman kapely. „Chtěl bych našim fanouškům velmi poděkovat za skvělou atmosféru, kterou v hale vytvořili. Celý koncert vše skvěle šlapalo a podařilo se nám to, co jsme si přáli. Byla to ještě velkolepější show, než před dvěma lety,“ pochvaloval si Michael Kluch. 

Fanoušci se mohou letos těšit na ještě jednu originální koncertní show. Tou bude 9. srpna 2023 od 20 hodin „Queenie na Křižíkově fontáně“, kde sehrají jednu z hlavních rolí kromě Queenie i vodní a světelné efekty Křižíkovy fontány na pražském Výstavišti. Předprodej lístků v síti Ticketportal bude spuštěn večer 19.5.2023 hned po druhém z plánovaných koncertů Queen Relived by Queenie.