Moderátorka Andrea Antony potratila. Poté se dopátrala zajímavé informace
Zdroj: herminapress

Moderátorka Andrea Antony potratila. Poté se dopátrala zajímavé informace

Vytvořeno dne 22.11.2023

Moderátorka Andrea Antony až skoro po roce a zveřejnila, že před početím a narozením svého druhého potomka (10/2023) potratila. Sílu zveřejnit tuto zkušenost v sobě našla až nyní. Dopátrala se také zajímavé informace.

„Moc se o tom nemluví, ale spontánním potratem končí v prvním trimestru až 20% těhotenství. Asi byste se divili, kolik žen ve vašem okolí potrat zažily. Často o tom ale ani nikdo neví, protože v prvním trimestru si zprávu o těhotenství necháváme jen pro ten nejužší okruh lidí. Ani v mém okolí o tom moc lidí nevědělo a vlastně se to nejspíš dozví až teď tady,“ uvedla mimo jiné Andrea Antony.

Moderátorka měla také pocit, že potrat je její vina. Ale zkušenosti mnoha žen ji vyvedly z omylu.  „Při zpracovávání zprávy o potratu si na internetu pro útěchu hledala příběhy žen, které si prošly tím stejným, co já a hrozně mi to pomohlo. Vědět, že se to stává běžně. Že je to vlastně dobře, protože tělo samo vyhodnotilo, že s miminkem není něco v pořádku, nebo není dost silné. Že to není moje vina. Že se to nemusí opakovat... A proto to všechno píšu i já právě teď sem. Pro všechny z vás, které si něčím podobným procházíte, nebo jste si tím prošly.  

Toto se stalo v srpnu 2022. A už v říjnu 2023 Andrea Antony porodila a přivítala do rodiny zdravého kluka Frederika. A to doma už má tříletou Rozárku.