Nová krimi přilákala do kina známé tváře. Lněnička, Neužil jako kriminalisté, dorazil i seriálový vrah
Zdroj: herminapress

Nová krimi přilákala do kina známé tváře. Lněnička, Neužil jako kriminalisté, dorazil i seriálový vrah

Vytvořeno dne 24.01.2024

Na slavnostní projekci nového šestidílné krimisérie Metoda Markovič: Hojer se objevili nejen herci ze zmíněné kriminálky, ale také známé tváře z ostatních nováckých seriálů.

Nová šestidílná série Metoda Markovič: Hojer vypráví příběh dopadení a usvědčení jednoho z nejděsivějších sériových vrahů normalizačního Československa Ladislava Hojera legendárním kriminalistou Jiřím Markovičem. Slavnostní představení seriálu si nenechali ujít „kriminalisté“ Petr Lněnička a Václav Neužil, přišel i „vrah“ Petr Uhlík. Přišli i další herecké osobnosti a tváře: Adam Mišík, Kryštof Bartoš, Agáta Kryštůfková, Veronika Divišová, Štěpánka Fingerhutová, Ljuba Krbová, Milan Peroutka a další.

Praha na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let je nevlídná a ošuntělá. Šedé davy stojící v šedých frontách před poloprázdnými obchody, barevné plakáty připomínající slavné výročí na zdech oprýskaných domů. V nočních ulicích se objevuje nový, děsivý fenomén – mladí sexuální násilníci se sadistickými sklony. A právě těm byl na stopě po dobu své dlouhé kariéry Jiří Markovič. Série sleduje nejen proces vyšetřování a dopadení Ladislava Hojera a jeho specifický vztah s jeho vyšetřovatelem – do každého dílu je vložen i další z Markovičových uzavřených případů. I ty znamenaly hodně pro jeho kariéru elitního vyšetřovatele a ukazují, jak se jeho metoda vyvíjela právě v tu, kterou byl tak specifický. Zrodila se legenda Markovič