Novinka v Divadle Na Fidlovačce: Muzikál Bratři vás zavede mezi hrdiny od Zborova
Zdroj: herminapress

Novinka v Divadle Na Fidlovačce: Muzikál Bratři vás zavede mezi hrdiny od Zborova

Vytvořeno dne 24.09.2021

Nový český autorský muzikál Bratři uvede skupina mladých zpěváků a tanečníků na prknech Divadla Na Fidlovačce. Premiéra se uskuteční 11. listopadu.

Je léto 1914, začala první světová válka. Naši předci žijí v Rakousku – Uhersku, a jen málokdo z nich si opravdu dovede představit, co znamená být ve válce. Čtyři sourozenci Jakub, Matěj, Pavel a Klárka jsou obyčejní lidé zažívající příběh doby, na kterou bychom neměli nikdy zapomenout. Bratři jsou posláni na haličskou frontu. Brzy k nim pronikne nabídka zběhnout k ruské armádě a dát se k československým oddílům, dobrovolníkům, kteří bojují proti Rakousku a doufají v to, že po válce vznikne jejich vlastní, československý stát. S Bratry divák zažije zběhnutí z rakouské armády, uvidí jejich očima bitvu u Zborova i tatíčka Masaryka, pocítí jejich lásky i zoufalství a především hrdinství, na které se zapomíná, a o kterém nám toho ve škole příliš neřekli.

Scénář: Filip Šinkner

Hudba: Richard Mašata, Filip Antonio

Režie: Lukáš Pečenka

V muzikálu Tři bratři uvidíte známé herce a zpěváky: Pavel Režný, Richard Pekárek, Lukáš Adam, Filip Antonio, Esther Mertová, Aneta Krejčíková, Zdeněk Maryška, Lukáš Rous, Jaromír Nosek, Petr Kutheil a další