Rozhlasový Muzikál expres poprvé na veletrhu Svět knihy! Jaký má program?
Zdroj: Se svolením Muzikál Expres

Rozhlasový Muzikál expres poprvé na veletrhu Svět knihy! Jaký má program?

Vytvořeno dne 23.09.2021

26. Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy se koná na Výstavišti Praha ve dnech od 23. do 26. září ve všech křídlech Průmyslového paláce. Stánek rozhlasového pořadu Muzikál expresu a agentury Musical Media najdete v pravém křídle této nádherné secesní stavby. Tento rozhlasový pořad vysílá dvakrát týdně Český rozhlas Dvojka (premiéra v neděli po 19 hod., repríza v pátek po 21 hod.).

V tomto stánku se mohou návštěvníci největší tuzemské knižní přehlídky těšit na následující autogramiády:

  • Natálie Grossová a Jakub Hübner budou ve čtvrtek 23. září od 16 do 19 hod. podepisovat CD, USB a omalovánky Z pohádky do pohádky.  Jakub Hübner na tento projekt se svými princeznami (Soňa Jungová, Michaela Gemrotová Štiková, Dasha a Natálie Grossová) nazpíval nejkrásnější písně z filmových pohádek a muzikálů.
  • Přední český odborník na hudební divadlo a muzikály, libretista a textař Michael Prostějovský bude v pátek 24. září od 12 do 16 hod. podepisovat svůj obsáhlý a podrobný muzikálový lexikon Muzikál expres. Ve své knize popisuje příběh 37 nejslavnějších muzikálů světa. Text o každém muzikálu je doplněn základními informacemi o premiérách na newyorské Broadwayi, na londýnském West Endu, o filmovém zpracování či českém nastudování. Kniha obsahuje též podrobné portréty nejznámějších muzikálových tvůrců, jakými jsou například Leonard Bernstein, Andrew Lloyd Webber, George Gershwin, Tim Rice, Don Black, Frank Wildhorn a další. Kniha v zajímavém grafickém zpracování obsahuje také řadu fotografií.
  • V sobotu 25. září se ve stánku Muzikál expresu potkáte zase s moderátorem tohoto pořadu a dramaturgem muzikálového souboru plzeňského Divadla J. K. Tyla Pavlem Bárem a legendárním textařem a manažerem skupin Katapult a Turbo Ladislavem Vostárkem. Zatímco Bár bude od 12 do 16 hod. podepisovat své skvělé knihy Od operety k muzikálu: Zábavně hudební divadlo v Československu po roce 1945 a Herci a herectví v českém zábavně hudebním divadle, Vostárek pak od 16 do 18 hod. svou letos vydanou knihu Jen jednou dostat šanci. Otevřeně, vtipně a bez politické korektnosti v ní líčí, jaký byl život rockerů a lidí kolem nich za minulého režimu.
  • Neděle 26. září bude na Světu knihy 2021 patřit opět Jakubovi  Hübnerovi, který bude od 12 do 16 hod. ve stánku Muzikál expresu podepisovat svým příznivcům své první CD a svou první LP desku.

Všechno zboží si budete moci na veletrhu koupit za zvýhodněné ceny.